Çocuk Hikayeleri

Çirkin Ördek Yavrusu Hikayesi


Çirkin Ördek Yavrusu Hikayesi

Günlerden bir gün anne ördek, çalıların arasında kuluçkaya yatar. Zamanı gelince yumurtaların çatladığını görünce sevinir. Ama yumurtalardan son bir tanesi hala çatlamamıştır. Anne ördek o yumurtanın da çatlamasını merakla bekler. Yumurta sonunda çatlar ve içinden çirkin bir ördek yavrusu çıkar. Anne ördek yavrusunu öyle görünce biraz üzülür. Daha sonra diğer yavrularını da yanına alarak çiftliğe gider. Çiftlikteki çocuklar ördek yavrularının etrafında toplanıp onlarla oyunlar oynarlar. Fakat çirkin ördek yavrusuyla kimse ilgilenmez. Çirkin ördekle, kardeşleri dahil kimse oyun oynamaz. Buna oldukça üzülen çirkin ördek yavrusu tek başına yürümeye başlar, ve çiftlikten gittikçe uzaklaşır. Gide gide yolunu kaybeder. Bir süre sonra ormanda bir kuş sürüsüyle karşılaşır. Onlara karışmak ister ama kuş sürüsü uçar gider, yavru ördek onlara yetişemez. Tabii bu arada bizim yavru ördek uçabildiğini fark etmiştir. Gök yüzüne doğru havalanır, denizleri, okyanusları aşar yemyeşil ağaçların olduğu bir ormana varır. Ormandaki gölün kenarına gelince daha önce rastladığı o güzel kuş sürüsünü tekrar görür. Hemen onların arasına karışır.

Gölün kenarında piknik yapan ailenin çocuklardan biri ördek yavrusunu annesine gösterir, çirkin ördek yavrusu kendisiyle alay edileceğini düşünür ama çocuk ördeği çok sevmiştir.

-” Anne bu kuş çok güzel.” dediğini duyunca çok mutlu olmuş daha sonra göldeki yansımasına bakınca o da diğer kuşlar gibi çok güzel olduğunu görmüş ve mutluluktan havalara uçmuş..

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı