MÜZİK DÜNYASI

Nostaljik Zerrin Özer Röportajı- Eski Haberler – Seksenler

Nostaljik Zerrin Özer Röportajı -80ler

Nostaljik Zerrin Özer röportajı konulu bugünkü yazımızda sizleri neredeyse 40 yıl önceye götürmek istiyoruz. 80lerde Zerrin Özer ile ilgili yapılan bu eski haber, eminim birçok kişiyi duygulandıracaktır. Lafı fazla uzatmak istemiyorum. İyi okumalar…

Zerrin, daha birkaç ay önce söylediklerini unuttu ve eski plak şirketi hesabına yeniden stüdyoya gire­rek ikinci LP’sini tamamladı. Genç şarkıcı, bu plağın da çok güveniyor…

Zerrin Ozer, birkaç ay önce hakkında konuştuğu plak şirketi ile yeniden anlaşarak ikinci LP’si için stüdyoya girdi. Genç şarkıcı gene iddialı olduğunu ve yeni “Gönül”lerle yakında müzik severlerin karşısına çıkacağını söylüyor.

Eskilerin sıkça kullandıkları bir söz, doğruluğunu bir kez daha gösterdi: “Tilkinin dönüp dolaşıp gideceği yer kürkçü dükkanıdır.” Nereden mi aklımıza geldi bu söz… Anlatalım: “Gönül” adlı plağı ile adını bir anda zirveye yazdırdıktan sonra bağlı bulunduğu plak şirketi ile aralarına kara kedi giren Zerrin Özer, birkaç ay önce söylediklerini unutmuşcasına yeniden Kent Plak ile anlaşarak ikinci LP’si için stüdyonun yolunu tuttu.

Nostaljik Zerrin Özer Röportajı - Eski Haberler
Nostaljik Zerrin Özer Röportajı – Eski Haberler

Bundan bir kaç ay önce Zerrin’in”Seni Seviyorum” adlı LP’si Kent Plak etiketiyle piyasaya çıkmıştı. Genç şarkıcı o zamanlar Ankara’da bulunuyordu. İstanbul’a döndükten sonra çeşitli yayın organlarında şöyle sözleri çıktı Zerrin’in: “Haberim olmadan deneme bantlarından yapılan bir LP’mi piyasaya çıkartmışlar. Tazminat davası açacağım. Benim sanatımı baltalıyorlar. Bir daha değil onlara plak yapmak, kapılarından içeri adımımı bile atmam!..”

Aradan aylar geçti. Geçenlerde Zerrin’in ikinci LP’si için stüdyoya girdiğini öğrendik. “Demek ki” diye düşündük “Başka bir şirketle anlaştı ve yeni plağını yapıyor”. Gördüklerimiz, düşündüklerimizin tam aksiydi. Zerrin, bu plağını da Kent Plak hesabına yapıyordu. Sorduk. Şu yanıtı aldık: “Tatsız birtakım olaylar geçmişte kaldı. Artık o günleri hatırlamak bile istemiyorum. Oturduk, yeniden konuşup anlaştık. Olanlar yalnızca bundan ibarettir”.

Söz ve Müziği Orhan Gencebay’a Ait Gönül 

Sözü ve müziği Orhan Gencebay’a ait olan “Gönül”ü plak yaptıktan sonra şansı bir anda açılan, bu arada 60 bin liraya İzmir Fuarı için anlaşma imzalayan Zerrin, yeni LP’si için de iddialı konuşuyor: “Artık hedefimi biliyorum. Zerrin Ozer olarak müzik dünyasında bir yerim var. Sürekli olarak bu yerimden daha yukarılara çıkacağım. Eski şarkıların gölgesine sığınmak istemiyorum. Bu nedenle ikinci LP’mdeki bütün şarkıları prodüktörüm Ümit Güner titiz bir çalışmanın sonunda seçti. Dinleyicilerim bu plağımda karşılarında yepyeni bir Zerrin bulacaklar ”
Bakalım, göreceğiz!..

Benzer Yazılar:
1-Eski Barış Manço Röportajları 
2-Sezen Aksu Aşk Hayatı ve Eski Evlilikleri
3-90lar Tarkan Fotoğrafları
4-90lar Pop – Yıldız Tilbe

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı