KORKU HİKAYELERİ

Ölü Adamın Eli

Ölü Adamın Eli Hikayesi – Korkunç Şehir Efsanesi

Ölü adamın eli hikayesi , bir poker oyununda ele alınabilecek en tehlikeli kartlarla ilgili anlatılan korkunç şehir efsaneleri arasında yer alır. Şehir efsanesine göre bir poker oyununda eline iki siyah As ve iki siyah Sekiz (Dead Man’s Hand) gelen oyuncu aniden ölecektir. Pokerde elinizde 5 kart bulunur. Fakat ölü adamın eli 4 karttan oluşur (iki siyah As ve iki siyah Sekiz) , çünkü 5. kartı almadan önce ölürsünüz. Ölü adam eli pokerde kader kartları olarak da bilinir.

1876’da, efsanevi Eski Batı hukukçusu Wild Bill Hickok, Deadwood kasabasında bir salonda poker oynuyordu. Oyunda dört kart dağıtıldı ve onları çevirdiğinde, kendisine ölü adamın eli geldiğini anladı. Bunun üzerini 5. kartı almak için masadaki kartlara yönelen Wild Bill Hickok 5. kartı almadan önce kafasının arkasından vurularak öldürüldü. Vücudu poker masasının üzerine doğru düştüğünde hala sol elinde kader kartlarını tutuyordu.

Ölü Adamın Eli Hikayesi - Korkunç Şehir Efsanesi
Ölü Adamın Eli Hikayesi – Korkunç Şehir Efsanesi

Dead Man’s Head – Poker Kader Kartları

Poker kader kartlarının ancak belirli bir şekilde ele geldiğinde onu tutan kişinin ölümüne neden olacağı söylenir. Şehir efsanesine göre kartların şu sırada gelmesi gerekir. Sekiz, As, Sekiz, As.

Bir inanışa göre de alfabenin sekizinci harfi (Türk Alfabesi değil tabi ki) “H” dir. As ise “A” olarak geçer yani elinize 8, as, 8, as geldiğinde bu kartların oluşturduğu sözcük HAHA ! dır. Bu da evrenin ya da kaderin, kişinin elindeki ölü adam eli diziliminden kaynaklı 5. kartı alamayacağından dolayı ona haha! şeklinde güleceği ve ölümüne neden olacağına yorulur.

Kısaca bir poker oyununda iseniz ve size kartlar dağıtılırken elinize önce siyah 8, daha sonra sırasıyla siyah as, siyah 8 ve siyah as geldi ise hemen başınızı çevirip arkanıza bakın. Arkanıza bakın! belki de 5. kartı elinize hiç alamayacaksınız.

Ölü adamın eli hikayesi hoşunuza gittiyse benzer kısa korku hikayeleri için alttaki öykülere göz atabilirsiniz. Dilerseniz de anlatılan bu korkunç şehir efsanesi ile ilgili bir video klibi buraya tıklayarak youtube üzerinden izleyebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı