Nostaljik Filmler - Kitaplar

Ediz Hun Eşi Berna Hun ile Beraber

Ediz Hun Eşi Berna Hun ile Cihangir’deki Evleri Kıvanç Saray’da

Ediz Hun eşi Berna Hun ile Cihangir’deki evlerinde yapılan nostaljik röportaj bugünkü içeriğimizin konusunu oluşturuyor. Eski dergi arşivimden paylaşacağım bu nostaljik yazıda Ediz Hun eşi ile beraber zaman tünelinden geçerek bize konuk olacak. Dilerseniz Ediz Hun ile ilgili yazıyı okuduktan sonra nostaljik Barış Manço Röportajı ve Sezen Aksu aşk hayatı ile ilgili nostaljik yazıları da okuyabilirsiniz.

Cihangir’deki “Kıvanç Saray” ın 4 numaralı dairesi Ediz Berna Hun çiftinin huzur dolu, mutlu yuvalarıdır. Evin dekoru öyle güzel, renkler öyle iyi kaynaşmış ki, insan bu yuvaya girer girmez huzur duyuyor. Bunu söylüyoruz Ediz – Berna Hun çiftine. Ediz gülerek, “Biz mutluyuz da ondan…” diyor. Her halde bunun da tesiri olacak. Çünkü karşımızda daima birbirlerinin gözlerinin içine bakan, birbirlerini seven iki mutlu insan var. Onların yanında her şey iyi, güzel görülüyor.

Ediz Hun Eşi Berna Hun ile Cihangir'deki Kıvanç Saray'da
Ediz Hun Eşi Berna Hun ile Cihangir’deki Kıvanç Saray’da

Ediz Hun’un Hostes Eşi Berna Hun

Berna Hun, güzel, sevimli, olgun bir hanım. Yirmi beş yaşında. Evlenmeden önce hosteslik yapıyordu. Şimdi ise evinin hanımı.

Hun çifti, iki yıl önce nişanlanmışlar, hiç bir skandala adları karışmadan dünya evine girdiler. Bu, Türk sinemasında ender görülen bir şey. Evlendikleri 3 ocak 1973’ten beri hep pembe haberler duyduk onlar için.

Yirmi dokuz gün süren ve Uzak Doğu’yu kapsayan balayı seyahatini Berna Hun şöyle anlatıyor: “Balayı seyahatimizden çok memnun kaldık. Uzak Doğu’nun her şeyine hayran olduk. Hele Japon kızlarının inceliği, zarafeti insanları büyülüyor.”

Ediz Hun Eşi Berna Hun ile
Ediz Hun Eşi Berna Hun ile

Ediz Hun da mutluluk hakkında şunları söylüyor: “İnsanın mutlu olabilmesi için, önce evinde mutlu olması şarttır. İşinde son derece başarılı olup da, evinde huzur bulamayan insana mutlu insan diyemem. Ben, daima mutluluğu evimde aradım ve buldum. Evde çok sevdiğim hayvanlarımı besler, fotoğraf çekmekten hoşlanırım. Ama en çok sevdiğim, yuvamdır.”

Bugüne kadar doksana yakın film çevirmekle pek az artiste nasip olan bir rekoru kıran Ediz Hun’un ilk filmi “Genç Kızların Sevgilisi” idi. Bugün de yine genç kızların kalbinde kurduğu bu taht, mutlu yuvasının verdiği güçle, daha da aydınlanacak ve değer kazanacak.

Ediz Hun yuvasına son derece düşkün bir aktördür. Evinin dekorunu, mobilyasından rengine kadar ince zevkiyle kendisi seçerek küçük bir cennet yaratmış, eşi Berna Hanım da bu yuvaya mutluluk katmıştır. Ediz Hun film çalışmalarının dışında evinde beslediği çeşitli kuşların bakımı ile yakından ilgilenir. Yakut adlı papağanı ile şakalaşmaktan çok hoşlanır.

Yazımı beğendiyseniz Ayrıca dilerseniz Ediz Hun’u bilinmeyen yönleriyle buradan youtube üzerinde dinleyebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı