Genel

Büyük Ekran Telefon Tavsiyesi

Büyük Ekran Telefon Tavsiyesi – 2018 Büyük Ekranlı Telefon Önerisi

Büyük Ekran Telefon Tavsiyesi vereceğimiz bu yazımız, 2018’in en yeni ve en iyi büyük telefonlarına yönelik rehber niteliğinde bir yazıdır. Bu yılki en iyi büyük ekranlı telefonlar üzerinde yaptığımız incelemeye göz atmadan sakın telefon almayın.

Çoğu zaman bir akıllı telefon incelemesi yaptığımızda, bu telefonun tek elle kullanılabilir olmamasından dolayı suçlu bulunduk. Ama bu kişiden kişiye değişen bir tercih olduğundan bazılarımız telefonlarımızı şık ve kompakt olarak tercih ederken, diğerleri onları büyük ve güçlü donanıma sahip istiyor. Büyük ekranlı telefonlar, sadece eli büyük olanlar için kullanışlı değildir, aynı zamanda çok sayıda video izleyen ve hevesli mobil oyuncular için de iyi bir seçimdir.

Genel olarak, Phablet (endüstride bilindiği üzere Phablet, telefon  ve  tablet birleşimine verilen addır.  Standart bir Phablet, akıllı telefondan daha az güçlü olmamalıdır. Kasanın içinde daha fazla yer olması, daha yüksek kapasiteli pillere sahip olabilme avantajı taşır. Fakat daha büyük ekranlı telefonların daha düşük kapasiteli pillere sahip küçük ekranlı telefonlara göre daha hızlı güç tüketebileceğini de göz önünde bulundurmalısınız.

Bu arada bütçeniz 1000 TL altı ise, bu fiyat aralığı için hazırladığım 1000 TL Altı En iyi Android Telefon Önerisi yazımı okumadan telefon almayın.

Phablet Nedir?

Genel olarak akıllı telefonları, phabletler gibi en az 5,5 inç ekranlıdırlar. Ancak standart ekranlı akıllı telefonlar üzerinde beklentilerimizi yükselttikçe bu telefonlar ve Phabletler arasındaki fark giderek daha da bulanıklaşıyor.

Örneğin 5.7inç ekranına rağmen Galaxy S8 Phab sınıfına girmez çünkü ekran çerçevesi küçüktür. Öte yandan 5.5 inç ekranıyla iPhone 8 Plus normal 16: 9 En boy oranı ile büyük çerçeveli olup Phablet sınıfına girer. Bu yüzden bugün satın alabileceğiniz en iyi 10 Phablet üzerinde duracağız.

Bir Phabet Ekran Çözünürlüğünü Ne Olmalı ?

Piksel sayısının daha büyük bir ekran alanı üzerinde seyrekleşeceğini göz önünde bulundurursak, bir Quad-HD ekran burada kompakt bir telefon ekranına göre daha fazla tercih edilecektir. Bununla birlikte, Full HD ekran bile büyük bir telefonda kristal netlikte görünecektir. Bu yüzden daha düşük çözünürlükte bir telefonun da işinize yarayabileceğini aklınızdan çıkartmayın.

2018’de Satın Alabileceğiniz En İyi Büyük Ekranlı Telefon ÖnerileriSamsung Galaxy S9 Plus

Büyük Ekran Telefon Tavsiyesi Samsung Galaxy S9 Plus

1- Samsung Galaxy S9 Plus

İnceleme: 9 Temmuz 2018

Fiyat: 5200 TL (64GB)

Samsung Galaxy S9 Plus, mükemmel ve neredeyse kusursuz bir telefon. Zarif ve iyi yapılmış bir tasarımda birinci sınıf özellikler sunuyor. Paranın alabileceği en iyi akıllı telefonlardan biri. Ancak normal S9 ile arasında kıyaslama yaparak ihtiyacınız dahilinde bu telefonu almanızı öneririm . Sadece ekstra maliyeti karşılayabiliyorsanız, daha büyük boyutları olan ve ikinci arka kamerası sayesinde daha iyi fotoğraf çekme yeteneği olan Samsung S9 Plus’ı alın derim.

Büyük Ekranlı Telefon Önerisi Huawei P20 Pro

2- Huawei P20 Pro

İnceleme: 9 Temmuz 2018

Fiyat: 5000 TL (128 GB)

P20 Pro Huawei, Galaxy S9 ve iPhone X ile birlikte kısa listemizde olması gereken çarpıcı bir telefon.  Her ne kadar, P20 Pro’nun standart bir kulaklık girişi ve kablosuz şarj özelliğinin olmaması dezavantaj olarak görülse de, bir telefondan ilk beklentiniz iyi bir fotoğraf çekme kabiliyeti ise Huawei P20 Pro emin olun sizi bu onuda hayal kırıklığına uğratmayacak.

İyi bir fotoğraf çekme özelliğine uzun pil ömrünü, çift SIM yuvalarını ve mükemmel ekranı da eklersek, P20 Pro için 2018’in en iyi telefonlarından biri diyebiliriz. Fakat çift arka kamera, su geçirmezlik ve OLED ekran size ekstra geliyorsa , normal P20 alarak epey bir miktar tasarruf edebilirsiniz.

3- Samsung Galaxy Note 8

İnceleme: 9 Temmuz 2018

Fiyat: 5000 TL (64 GB)

Galaxy Note 8 pahalı ama hayattaki en güzel şeyler ne yazık ki genellikle en pahalı olanlar. Eğer fiyatı size epey fazla gelmiyorsa, gerçekten Note 8 sizi etkileyecektir diye düşünüyoruz. Genelde çoğu kişi daha ucuz olduğu halde neden Galaxy S8 Plus yerine bu telefonu tercih ediyor diye düşünüyorsanız hemen söyleyelim nedeni kusursuza yakın performansı.

Galaxy Note 8 ‘in performansı gerçekten çok etkileyici. Ekran harika ve fotoğraf çekerken hata yapıp kötü bir fotoğraf çekmek nerdeyse imkansız. Akıllı dijital asistan Bixby ise eminiz sağ kolunuz olacak.

Eksi yönlerine gelirsek, pahalı fiyatı, garip bir parmak izi tarayıcıya sahip olması ve çok uzun bir cam gövdeye sahip olması nedeniyle daha kırılgan bir yapıda olmasını sayabiliriz…

4- OnePlus 5T

İnceleme: 9 Temmuz 2018

Fiyat: 3100 TL (128 GB)

OnePlus 5T, OnePlus 5’e çok benziyor. 2017 yılında her şirket hızlı bir şekilde 18: 9 ekrana sahip bir telefon üretti. Bunlardan biri de OnePlus idi. Ancak telefon pek çok mağaza rafında kendine yer bulamadı. OnePlus 5T genel olarak 5’ten daha iyi bir cihaz. Fakat su geçirmezlik ve kablosuz şarj özelliği yok.

Eğer tasarım  ve fiyat için OnePlus 5T’yi satın alıyor ve kamerasının da üstte saydığımız markalar kadar gelişmiş olmadığını ve muhtemelen altı ay içinde yenileceğini kabul ediyorsanız, o zaman OnePlus 5T sizin için harika bir seçim.

4 Numaraya OnePlus 5T’yi koymamızın nedeni fiyat performans oranıdır. Gerçekçi olmak gerekirse 3000 TL bandındaki bir telefona göre OnePlus 5T epey iyi performans sunuyor.

5- LG V30

İnceleme: 9 Temmuz 2018

Fiyat: 4400 TL (128 GB)

LG V30 hakkında aslında söylenecek çok şey var. Sanki şirket G6’yı almış ve nokta atış yaparak eksik olduğu tarafları geliştirmiş. Hatta G6’nın zaten şık olan tasarımı bile V30’da geliştirilmiş. V30’da beğeneceğiniz çok şey var: Mükemmel tasarım, ekran, kamera ve ses sistemi ile bu fiyatın üzerinde bir performans sunuyor. Akorgezegeni sitesi olarak 4000 bandında bu telefonu tavsiye ediyoruz.

2018 Büyük Ekranlı Telefon Önerisi
Büyük Ekran Telefon Tavsiyesi 2018

6- Huawei Mate 10 Pro

İnceleme: 9 Temmuz 2018

Fiyat: 4400 TL (128 GB)

Büyük Ekran Telefon Tavsiyesi konulu yazımızda 6. sırayı tekrar Huawei’ye veriyoruz. Mate 10 Pro, Huawei’nin en iyi telefonlarından biri. Kameralar Google Pixel 2 XL kadar iyi olmasa da, ondan daha iyi bir ekrana, daha iyi pil ömrüne ve daha fazla işlemci gücüne sahip.

Aslında, AI işlemciyle tartışmaya açık bir şekilde işlemci gücüne sahip. Her ne kadar bu işlemciler  güçlü olsalar da uygulamaların bunu ne verimde kullanacağının bir garantisi yok. Yine de Huawei Mate 10 Pro hala olağanüstü bir telefon.

7- Google Pixel 2 XL

İnceleme: 11.07.2018

Fiyat: 5280 TL (128 GB)

Pixel 2 XL harika bir telefon. İyi tasarlanmış ve harika görünüyor. Fakat kulaklık girişi ve microSD yuvası yok. Galaxy S8 Plus tam da işte burada devreye girdigiriyor. Çünkü Galaxy S8 Plus, Google Pixel 2 XL’a göre hem daha ucuz hem de yukarıda saydığım 2 özelliğe de sahip. Ayrıca hemen hemen her alanda Google Piksel 2 XL ile yarışır nitelikte. Bu yaptığımız eşleştirmede Pixel 2XL sadece kamera kalitesi ile Galaxy S8 Plus’ın önüne geçiyor.

8- Apple iPhone 8 Plus

İnceleme: 11.07.2018

Fiyat: 4800 (64GB)

IPhone 8 Plus, dürüst olmak gerekirse tavsiye edilmesi zor bir telefon. Elbette güçlü bir telefon buna diyecek bir şey yok fakat diğer markaların amiral gemileri de öyle. Ne yazık ki bu devasa telefon muadillerine göre sınıfta kalıyor.

Öncelikle cihazın sunduğu kablosuz şarj, bataryayı epey yavaş dolduruyor. Hızlı kablolu şarj özelliğinden yararlanmanız için zaten pahalı olan telefon için ekstra bir maliyet daha ödemeniz gerekiyor. En önemlisi de Amiral gemisi kamera özelliklerinin yeterince iyi çalışmaması. Bu nedenle 8 Plus’ın, diğer iphone modellerine göre daha zorlu bir satış süreci olacağını tahmin ediyoruz.

Önceden iPhone 7 veya 7 Plus kullanan kişiler için, telefonlarını yükseltmeyi haklı çıkaracak hiçbir şey yok. İphone 6’dan bu modele geçmek daha anlaşılabilir. Ayrıca hali hazırda bir Android kullanıcısıysanız, İphone 8 Plus’a vereceğiniz paranın daha azı ile, İphone 8 Plus’tan daha modern tasarımlı ve çok daha hızlı bir Android telefon satın alabilirsiniz.

Büyük Ekranlı Telefon Önerisi
Büyük Ekran Telefon Tavsiyesi HTC U11 Plus

9- HTC U11 Plus

İnceleme: 11.07.2018

Fiyat: 3500 TL (128 GB)

HTC U12 Plus çıkmasına rağmen, yeni telefonun sorunları nedeniyle U11 Plus hala daha iyi bir seçim .

U11 Plus, standart olarak 128 GB depolamaya sahip ve fiyatına göre etkileyici özelliklere sahip bir telefon. Her ne kadar geliştirilmiş ekran ve su geçirmezlik özellikleri telefona artı puan kazandırsa da eminiz bazıları bu telefonu biraz büyük ve ağır bulacak.

Pazarda HTC U11 Plus herhangi bir kategoride zirvede değil. Fotoğraf, ses, görüntü ve tasarım açısından sektörde daha iyi telefonlar var. Edge Sense özelliği sanıyoruz ki bu telefonu sattıran en önemli özellik.

10- Razer Phone

İnceleme: 11.07.2018

Fiyat: Henüz Türkiye satışı yok.

Razer Phone, eğer bir oyuncuysanız, mükemmel bir akıllı telefon. Zarif, ince akıllı telefonlarla tabi rekabet edemez fakat çarpıcı bir 120Hz ekrana sahip. Özellikle ön yüze takılan Dolby ATMOS sertifikalı hoparlörler ve oyunların performansını uygulamaya göre ayarlayabilmenizi sağlayan bir ayar sayesinde, Razer Phone telefonu oyun ağırlıklı kullananlar için iyi bir seçim.

Her ne kadar Razer Phone ekranı mükemmel olsa da, kamera için aynı şeyi söyleyemeyiz. Razer Phone arkasında çift kamera bulunuyor. Çekilen fotoğrafların kalitesi, nispeten iyi fakat gün ışığında çekilen fotoğraflarda bile agresif gürültü iptali alanları rahatça tespit edilebiliyor. Kısaca Razer Phone, fotoğraf çekim kalitesi bakımından diğer amiral gemileriyle rekabet edemeyecek düzeyde.

Yine hatırlatmakta fayda var, eğer mümkün olan en iyi Android oyun deneyimini sağlayan yeni bir akıllı telefon almayı düşünüyorsanız, Razer Phone sizin için en iyi seçenek olabilir. Ayrıca diğer amiral gemilere göre Türkiye’de daha ucuz bir fiyatta satılması düşünülüyor. Fakat Razer Phone’unTürkiye satışı için biraz daha beklemek gerekiyor.

Büyük Ekran Telefon Tavsiyesi ile ilgili yazımızı okudunuz. Şimdi gelin biraz eğlenelim

1-Korku Hikayeleri
2-Aynalı Ev Şehir Efsanesi
3-En Korkunç Hikayeler – Elisa Lam Cinayeti

Etiketler
Daha Fazla Göster

3 Yorum

  1. Samsung s6 edge plus kullanıyorum ve ekranı bana yetiyor gayette büyük. Zaten daha büyük telefona gerek yok çok büyük ekran isteyenler olursa tabletlere yönelebilir.

  2. Lg g3 telefonunu çok beğeniyorum. En son Lg g6 çıktı sanırım ama ben hala g3 kullanıyorum ve imkanım olmasına rağmen değiştirmiyorum. Tavsiye ederim harika telefon.

  3. Bende S4 var ve bıktım artık bu telefondan. 1000-1500 lira civarı bir bütçeyle büyük ekran telefon tavsiyesi verebilir misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı