KORKU HİKAYELERİ

Korkunç Palyaço Heykeli Korku Hikayesi

Korkunç Palyaço Hikayesi

Korkunç palyaço hikayesi,  ürpertici bir palyaço heykeli ile evde yalnız kalan bir bebek bakıcısını konu alan kısa ve korkunç şehir efsanesidir. Kısa korku masalları ve öyküler arasında bugün sizinle paylaşacağım hikaye, bazı insanlar tarafından gerçek olduğuna inanılan ama gerçekte sadece korkunç bir şehir efsanesi olan bir öykü.

Bir erkek ve bir kız çocuğu olan zengin bir çift vardı. Aile Kaliforniya’nın Newport Beach kasabasında büyük bir malikanede yaşıyordu. Bütün hafta çocuklarına bakmaktan yorgun düşen anne ve baba kendilerine zaman ayırmaya karar verdiler. Bu yüzden güzel bir restoranda akşam yemeği için rezervasyon yaptırdılar.

Yatak Odasındaki Korkunç Palyaço
Korkunç Palyaço Hikayesi

O akşam, dışarı çıkarken çocuklarına evde bakması için her zaman çağırdıkları genç bebek bakıcısını çağırdılar. Çocuk bakıcısı geldiğinde, ebeveynler genç kıza, çocuklarına yemek yedirdikten sonra yatağa yatırmasını söyledi. Ayrıca çocukları yatırdıktan sonra genç kızın isterse TV izleyebileceğini veya yeme yiyebileceğini de eklediler. Son olarak anne genç bebek bakıcısına döndü ve: “Eğer sakıncası yoksa televizyonu bizim yatak odamızda izleyebilir misin? diye sordu ve ekledi: “Çocuklar son zamanlarda çok kabus gördüler. Bu nedenle onların odasından ağlama sesleri duyarsan, içeri girip sakinleştirebilirsin.” Bebek bakıcısı onaylar şekilde başını salladı ve dediklerini yapacağını söyledi.

Ebeveynler akşam yemeği için ayrıldılar. Genç kız, çocuklara biraz süt ile kurabiye verdi ve sonra onları üst kata odalarına çıkardı. Yatmadan önce onlara bir hikaye okudu ve çok geçmeden çocuklar uyuyakaldı. Çocukların uykuya daldığını gören bakıcı odalarının ışıklarını kapattı ve yan odaya yani ebeveynlerin yatak odasına televizyon izlemeye gitti.

Yatak Odasındaki Korkunç Palyaço

Çocuk bakıcısı ebeveynin yatak odasına girip oturduğunda, odanın köşesinde tüyler ürpertici bir palyaço heykeli olduğunu fark etti. Korkunç palyaço orada öylece durmuş sanki bebek bakıcısını izliyordu. Kız, onu görmezden gelmeye çalıştı, ama palyaço öylesine ürkütücü ve rahatsız edici görünüyordu ki, buna kayıtsız kalması çok zordu.

Korkunç Palyaço Heykeli
Korkunç Palyaço Hikayesi

Zaman geçtikçe, bebek bakıcısı palyaço heykeli karşısında daha fazla huzursuz hissetmeye başladı. Genç kız ne zaman ona baksa, sanki palyaço hafif bir şekilde hareket ediyordu. Artık daha fazla dayanamıyordu ve alt kata inip ebeveynleri aramaya karar verdi. Çocukların annesi bir şey olduğunda araması için genç kıza kendi numarasını vermişti. Bu numaradan bakıcı, anneye ulaştı.

-“Merhaba, efendim” dedi bebek bakıcısı ve devam etti: “Her şey yolunda. Çocukları yatırdım uyuyorlar. Acaba alt katta televizyon izlememin bir mahsuru var mı?”

-“Tabi ama televizyonu neden yatak odamızda izlemiyorsun” diye cevapladı baba.

-“Kulağa aptalca geldiğini biliyorum,” diye güldü kız ve devam etti “Ama palyaço heykeli beni gerçekten korkutuyor.”

-“Palyaço heykeli mi?” diye sordu baba.

– Bakıcı kız cevapladı: “Evet, yatak odanızdaki palyaço heykeli”

Telefon bir anlığına sessizleşti. Nefes alıp verişleri sıklaşan baba hattın diğer tarafındaki sessizliğini bozdu: “Beni çok dikkatli dinle. Çocukları al ve evden çık hemen. Biz hemen polisi arayacağız, çabuk çık evden. Çocukların babasının nedensiz bu paniklemesini anlayamayan kız: “Neyiniz var, ne oluyor? diye sordu. Baba cevap verdi: “Evimizde bir palyaço heykeli yok.”

Evimizde Bir Palyaço Heykeli Yok

Bir an için, bebek bakıcısı hareket edemedi, şok olmuştu. Eğer evde bir palyaço yoksa, yatak odasında duran palyaço nereden gelmişti. Bakıcı kız telefonu elinden bırakıp koşarak üst kata çıktı ve çocukların odasına girdi, çocukları kucağına alıp alt kata indi ve koşarak evden çıktı.

Evden uzaklaştıktan sonra soluk almak için duran kız arkasına dönüp eve doğru baktığında tir tir titremeye başladı. Çünkü palyaço yatak odası camından genç kıza doğru bakıyor ve ona el sallıyordu. Palyaçonun beyaza boyalı yüzüne bir anlığına bakan genç kız sonrasında bir çığlık duydu. Çevresine bakan kız çığlığın nereden geldiğini anlayamadı, eve doğru dönüp baktığında ise yatak odasından ona doğru bakan palyaçonun kaybolduğunu gördü

Dakikalar içinde polis geldi ve hemen ihbar edilen eve girdiler. Üst kattaki yatak odasında palyaço elbisesi giymiş bir adam buldular. Üstünde bir bıçak bulunan palyaço tutuklanarak polis merkezine götürüldü.

Yapılan araştırmalar sonucu palyaçonun, zihinsel sorunları olan hüküm giymiş bir katil olduğu ortaya çıktı. Sorgularda kötü adam, aileyi aylarca izlediğini itiraf etti. Gündüzleri tavan arasında gizlendiğini ve geceleri evin etrafında gizlice dolaştığını anlattı. Hikayedeki asıl korkunç detay ise polisin ebeveynler ile görüşmesinden sonra ortaya çıktı. Ebeveynler, çocuklarının haftalardır kendi odalarında onları uyurken izleyen korkunç bir palyaço olduğunu söylediklerini fakat kendilerinin bunun çocukların gördükleri kabuslardan kaynaklandığını düşündüklerini ve görmezden geldiklerini söylediler…

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı