KORKU HİKAYELERİ

Lanetli Cep Telefonu Numaraları – Korkunç Şehir Efsaneleri

Lanetli Cep Telefonu Numaraları – En Korkunç Şehir Efsaneleri

Öldüren Cep Telefonu Numaraları
Lanetli Cep Telefonu Numaraları

Bu yazımızda bazı Lanetli Cep Telefonu Numaraları ve bunlarla ilgili en Korkunç Şehir Efsaneleri ‘nden bahsedeceğiz. Bu numaralarla ilişkili şehir efsaneleri olduğundan şimdiden uyarıyoruz: “Ne olur ne olmaz bu numaraları ARAMAYIN!”

Şeytanın Telefon Numarası 666-666-6666 veya 1-666-666-6666

666 666 6666 - Şeytanın Cep Telefonu Numarası
Lanetli Cep Telefonu Numaraları – 666 – Şeytanın Telefon Numarası

Yıllardır dünyanın dört bir yanındaki insanlar, 666-666-6666 veya 1-666-666-6666 numaralı telefonlardan ürkütücü mesajlar alıyorlar. Bazı insanlar bu telefon görüşmelerinin şeytandan geldiğini düşünüyor. Çoğu durumda, aramalar telefon faturasında görünmüyor. Aşağıda bununla ilgili yaşanan bir olay anlatılmıştır:

“Bir gece eve dönerken arkadaşımız (666) 666-6666 nolu numaradan arandı. Telefonu açmadı  ve biz şeytanın onu cehennemden nasıl çağırdığı hakkında şakalaştık. Birkaç dakika sonra sesli mesaj aldı. Bu şimdiye kadar duyduğum en tuhaf şeydi. Boğuk bir ses vardı ve arka planda çok fazla cızırtı… Sadece birkaç kelimeyi belirleyebildik. Bir sebepten dolayı mesaj birkaç saat sonra silindi ve telefon faturasında bu numaradan arandığımıza dair hiçbir işaret yoktu. ”

999-9999 – Numarayı Ara ve Dileğini Söyle 

Tayland’da bir şehir efsanesine göre, 999-9999 lanetli bir sayıdır. Eğer onu arar ve dileğini söylersen, dileğin yerine getirilir. Ancak, kısa bir süre sonra sen de bir kazada hayatını kaybedersin.

Kırmızı sayılar ve Lanetli Telefon Numaraları

Pakistan’da, insanlar ekranda kırmızıyla görüntülenen numaralardan çağrı almamak için birbirlerini uyarırlar. Bunların “Lanetli Telefon Numaraları” veya “Ölüm Çağrıları” olduğunu iddia ederler. İnanışa göre, eğer aramayı cevapladıysanız, bir beyin kanamasına neden olacak ve sizi anında öldürecek yüksek frekanslı bir sinyal duyacaksınız. Bu uğursuz sayılardan gelen çağrıları cevaplayarak ölen düzinelerce insan haberleri bulunmaktadır.

Sadako’nun Numarası 090-4444-4444

Sadako Ring Filmi Lanetli Numara
Sadako’nun Numarası 090 4444 4444 – Ring

Japonya’da 090-4444-4444 sayısı “Sadako’nun Numarası” olarak biliniyor. Numarayı ararsanız, garip ve ürpertici bir ses duyuyorsunuz. Numarayı arayan herkesin herhangi bir kazada bir hafta içinde öleceği söylenir. Japonya’da, 4 sayısı (shi) “ölüm” (shi) kelimesi gibi görünür. Sadako, The Ring filminin hayaletiydi ve filmde kullanılan telefon numarası 090-4444-4444 idi.

0888 888 888 – Sahibini Öldüren Telefon Numarası

Öldüren Numara
0888 888 888 – Sahibini Öldüren Telefon Numarası

Bulgaristan’da, 0888 888 888 numaralı telefonun lanetli olduğuna inanılıyor. Bu numaraya sahip bir cep telefonu olan herkesin hayatının korkunç bir ölümle sonuçlanacağı söylenir. Numaraya sahip olan ilk adam agresif bir kanserden ölür. İkinci adam sokakta öldürülür. Numaranın üçüncü sahibi de sokakta vurularak öldürülünce, telefon şirketi (Mobitel) bu numaranın başka kimseye verilmemesini sağlamak için numarayı askıya almak zorunda kalır. Bu noktadan sonra, numarayı arama girişimleri, “ağ kapsamı dışında” ifadesini içeren önceden kaydedilmiş bir mesajla sonuçlanır.

1-000-000-0000 – 15 Kişiyi Aramazsan Öleceksin

Bazı Asya ülkelerinde, insanlar 1-000-000-0000 numaralı telefonun lanetli olduğunu iddia ederler. Eğer bu numarayı ararsanız, 15 ya da daha fazla kişiyi aramanızı ve onlara lanetli numarayı söylemenizi aksi taktirde öleceğinizi söyleyen bir erkek sesin duyarsınız.

666 – Şeytani Sesler Gelen Telefon Numarası

ABD’de, 666 numaralı telefon hakkında bir şehir efsanesi vardır. Efsaneye inanalar bu numara ile şeytan arasında bağlantı kurarlar. Aşağıda bunu deneyimleyen arkadaşı dinleyelim:

“Bütün arkadaşım bunu birçok kez denediklerini iddia ediyor… Bazıları hiç bir şey olmadı derken, bazıları ürkütücü müzik duyduklarını söylüyor ve yine bazıları da şeytani sesler duyduklarını söylüyor.”

1 (207) 404-2604 – Carrie’nin Numarası

Carrie’nin Numarası - Korku Filmi
1 207 404 2604 – Carrie’nin Numarası

Bu sayı, korku filmi Carrie’yi tanıtmak için kullanılmıştır. Filmin fragmanının sonunda “Carrie’yi ara” şeklinde bir replik geçer ve ekranda bu sayı görüntülenir. Numarayı aradıktan sonra, farklı bir numaradan size üç kez tüyler ürpertici ses mesajı gelir. Birinci mesajda dehşet içinde biri çığlık atıyordur, ikincisinde biri ürkütücü şekilde şarkı söyler ve üçüncü son mesajda kişi fısıldar.

 Yardım Et Susie Ölüyor

Bunu gerçek bir hayalet hikayesi kitabında okudum. 1970’lerde çocuk olanlar, İngiltere’de bir ödemeli telefonda ücretsiz aranabilecek gizemli bir numara olduğunu iddia ederler. Çağrı yapıldığında, telefonu bir kadın açar ve “Bana Yardım Et, Bana Yardım Et, Susie ölüyor” dediğini duyarsınız. Şimdi bu olayı yaşayan kişilerin ağzından hikayelerini dinleyelim:

“1975 yılında, 9 yaşımdayken, arkadaşlarımın bir kısmı, ürkütücü bir mesajı duymak için en yakın telefon kulübesine gitmemiz gerektiği konusunda ısrar etti. Aradığımız numaranın 0, 1 ve 2’lerden oluştuğunu ve para atmamızın gerekmediğini söylediler. Numarayı çevirdiğimizde “Yardım et, bana yardım et, Susie Ölüyor!” şeklinde garip monoton bir sesle konuşan bir kadının sesini duyduk. Bazen “Yardım et, bana yardım et, Susie boğuluyor!” diyordu kadın ama hep aynı monoton sesle… “

“Garip Susie Ölüyor mesajını duymak için diğer çocuklarla birlikte bir telefon kulübesine gittiğimi hatırlıyorum. Aradığımız numarayı hatırlayamıyorum. ”

“Çocukken duyduğumuz gizemli konuşmaları ve o korkunç sesi hatırlıyorum. Eski kırmızı telefon kulübelerinde telefon ile oynardık. Hatırladığım kadarıyla, para yerine bir para koyuyorduk ve 20 20 20 20’yi arıyorduk ve telefonun diğer tarafında bir kişinin “Yardım et, Susie Ölüyor” dediğini duyabiliyorduk“

“Okuldan üç kızla beraberdim ve bana rasgele sayılar çevrilerek arama yapılabilen bir telefon kulübesi olduğunu söylediler. Telefon kulübesine vardığımızda kızlardan biri, “ürkütücü bir ses” duymak için arayabileceğimiz bir numara bildiğini söyledi. Sanırım numara içinde 3’ler ve 2’ler vardı. Bu numarayı aradığında hepimiz “Susie Ölüyor” şeklinde bir ses duyduk. Söylemeye gerek yok, hepimiz çok korktuk…

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı