KORKU HİKAYELERİ

Hello Kitty’nin Gerçek Hikayesi

Hello Kitty’nin Gerçek Hikayesi – Hello Kitty Cinayeti

Hello Kitty’nin Gerçek Hikayesi
Hello Kitty’nin Gerçek Hikayesi

Hello Kitty’nin Gerçek Hikayesi, popüler Japon çizgi film karakterinin kökeni hakkında korkunç bir şehir efsanesidir. Onlar Hello Kitty’nin şeytani olduğunu ve şeytani bir ibadetin bir parçası olduğunu söylüyorlar. Bunu söylerken dayanak noktaları ise Hello Kitty Cinayeti

Efsaneye göre, Hello Kitty 1970’lerde Çinli bir kadın tarafından yaratıldı. Anlatılan gerçek hikayeye göre, çinli bir kadının 14 yaşındaki kızına ağız kanseri teşhisi konulur. Doktorlar anneye çocuğunun hastalığının ölümcül ölduğunu ve kanser yayıldığından dolayı kızı için yapılabilecek bir şey olmadığını söylerler.

Anne kızının iyileşeceğine dair inancını kaybetmez ve kızına dua etmek için şehirde bulunan her kiliseyi ziyaret eder. Fakat hiçbir şey işe yaramaz. Umutsuz anne kızını kurtarmak için son çare olarak şeytana ibadet etmeye başlar. Kızının hayatını kurtarmak için şeytanın kendisiyle bir anlaşma yapar.

Kızının kanserini tedavi etmek için şeytan sadece bir şey talep eder: Dünyanın her yerindeki çocuklara hitap edecek bir çizgi film karakteri… Bu sayede şeytan, çizgi film karakterini kullanarak çocukları kendine ibadet ettirmek için kandırabilecektir.

Kızı kanserden kurtulduğunda, anne şeytana karşı olan sözünü tutar ve Hello Kitty’yi yaratır.

Hello Kitty Şeytanın Kızı Mı ?

Hello Kitty Şehir Efsanesi Doğru Mu

Hello Kitty’nin ağzı yoktur çünkü onu yaratan çinli kadının kızı ağız kanserine yakalanmıştır. Hello Kitty’nin sivri kulakları Şeytan’ın boynuzlarını temsil eder. “Kitty” kelimesi, Çince’de “Demon” anlamına gelir. Yani “Hello Kitty” gerçekten “Merhaba Şeytan” anlamına gelir. Bu yüzden Hello Kitty ürünlerini satın alan herkesin Şeytan’ı kalplerine davet ettiği söylenir. Dünyanın her yerindeki Satanistler, Hello Kitty’i gizli bir sembol olarak kullanıyor ve çoğu aslında Hello Kitty’i ciltlerine dövme olarak yaptırıyor. Şeytana tapanlar Hello Kitty’nin “Şeytanın kızı” olduğunu iddia ediyor.

Hello Kitty Şehir Efsanesi Doğru Mu ?

Hello Kitty ile ilgili şehir efsanesi Candyman Şehir Efsanesi gibi bize göre bir yalandan ibaret. Yani sadece bir şehir efsanesi, gerçek değil. Hello Kitty, bilindiği kadarıyla çizgi film karakterlerini tasarlama ve markalaştırma konusunda uzmanlaşmış olan Sanrio isimli bir Japon şirketi tarafından yaratıldı. Hello Kitty, aslında bir çanta için tasarlanmıştır. Ayrıca Kitty, Çince’de “Demon” anlamına gelmez, pisi anlamına gelir yani “Merhaba Pisicik” veya “Merhaba Kedicik” Hello Kitty için daha doğru bir Türkçe çeviri.

Hello Kitty’nin Neden Ağzı Yok ?

Tasarımcılar Hello Kitty’yi ağızsız yarattılar çünkü duygularını belirsiz kılmak istediler. Boş ifade, insanlar kendi duygularını karikatür üzerine yansıtabilsin diye seçilmiştir. Eğer üzgünseniz, Hello Kitty de üzgün görünüyor. Eğer mutluysanız, Hello Kitty de mutlu görünüyor. Yani hangi durumdaysanız Hello Kitty, hissettiğiniz duyguyu hissedecek ve bu duyguyu sizinle paylaşarak sizin en yakın arkadaşınız olacaktır.

Hello Kitty Cinayeti

Hello Kitty Cinayeti
Hello Kitty Cinayeti

Her ne kadar Hello Kitty, şeytani ritüellerle ya da şeytana karşı ibadet ile ilişkili değilse de, 1999’da Hong Kong’da meydana gelen acımasız cinayet bunun tersini doğrular nitelikte. Daha sonra “Hello Kitty cinayeti” olarak kayda geçen olay şöyle gerçekleşiyor: Üç adam genç bir kadını kaçırır ve onu esir olarak bir ay boyunca dairelerinde tutarlar. Sonra ona işkence eder ve öldürdüler. Bu cinayetin kayıtlara“Hello Kitty Cinayeti” olarak geçmesinin nedeni ise katillerin kurbanın kafasını kesmeleri ve bunu Hello Kitty oyuncağı içinde saklamalarından ötürüdür… İşte bu gerçek bir hikaye…

Eğer Hello Kitty Cinayeti ile ilgili detaylı bilgi istiyorsanız bu bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı