MÜZİK DÜNYASI

Kenan Cihan Doğulu ve Babası Milli Gitarist Yurdaer Doğulu

Kenan Cihan Doğulu ve Babası Milli Gitarist Yurdaer Doğulu

Kenan Cihan Doğulu ve Babası Milli Gitarist Yurdaer Doğulu ile ilgili bugün arşivimden paylaşacağım yazıda sizi Kenan Doğulu’nun yeni doğduğu günlere, 70lere, götürmek istiyorum. Gelin hep beraber o günlere gidelim ve önce Kenan Doğulu’nun babası Yurdaer Doğulu’yu tanıyalım.

Milli Orkestra’nın Milli Gitaristi Yurdaer Doğulu sanırız bir gitarında değiştirdiği tellerinin sayısını hatırlayamaz ve bir de değiştirdiği evlerin! Doğumundan birkaç gün sonra değiştirmişti evini ilk olarak. Babasının mesleği gereği Adana’dan kalkıp, Ankara’ya taşınmışlardı. Bir süre sonra Başkent’teki evleri de dar geldiği için yeniden evin eşyalarını bir kamyona yüklemek zorunda kalmışlardı.

Yıllar geçti! Değiştirilen evlere yenileri eklendi. Ardından kalkıp İstanbul’a geldi. Başını sokacak kadar bir bekar evi kiraladı kendine. Yıllarını geçirdi orada yapayalnız, sadık dostu gitarıyla baş başa…

Yurdaer Doğulu, Oğlu Ozan Doğulu ilk Çocuk Sevgisini Yaşıyor

Sonraları gitarıyla başkaları da ilgilenmeye, Yurdaer Doğulu adı afişlerin, parlak neonların daha üst sıralarına yazılmaya başladıkça evlerini yeni baştan değiştirmek zorunda kaldı sanatçı. 32’sine yeni girmişti ama değiştirdiği evlerin sayısını artık hatırlamıyordu bile. Gençlik yılları çoktan gerilerde kalmıştı. Evlilik denen mutluluğu da tattığını söyleyen Yurdaer Doğulu, bir de oğlu Ozan dünyaya gelince dünyalar onun olmuştu.

Yurdaer Doğulu Çocukları Kenan Cihan Doğulu ve Ozan Doğulu ile
Yurdaer Doğulu Çocukları Kenan Cihan Doğulu ve Ozan Doğulu ile

Yıllar su gibi akıp gidiyordu. Daha dün gözlerini açan Ozan, üç yaşına gelmişti bile. O günlerde eşi Serpil Hanım bir müjde daha verdi Milli Gitarist’e: “Müjde Bey, hamileyim…” Çok sevinmişti Yurdaer Doğulu. Ama bir düşünce de almıştı. Birtakım yeni zorluklar yeni sorumluluklar başlıyordu. Zorlukların başında da yine ev derdi geliyordu. Hani şu minik Yurdaer’i henüz iki günlükken Adana’daki doğduğu evden koparan ev derdi. Turneler, plaklar, gazino çalışmaları derken Yurdaer Doğulu, bulduğu ilk fırsatta Cihangir’deki evinin önüne küçük bir kamyon dayadı. Doldurdu evin bütün eşyalarını Bakırköy İncirli Caddesi’ndeki yeni aldığı evlerine götürmesi için.

İkinci Çocuk Kenan Cihan Doğulu

Bir evden bir başkasına taşınmanın tadını hele ki kendine yardımcı birinin olmamasının tadını (!) çeken bilir. Yurdaer Doğulu taşınmaya karar verdiğinde başına gelecekleri hiç düşünmemişti. Kenan Cihan Doğulu adını verdikleri ikinci oğullarını yeni dünyaya getiren eşi elinden geleni yapıyordu ama sonuçta yeni doğum yapmıştı. Bebek, daha bir aylık bile olmamıştı ama babasının yeni güç kaynağı olmuştu.

O hızla kolları sıvadı Yurdaer Doğulu ve işe girişti. Bekarlık günleri bütün ihtişamı ile canlanmıştı gözlerinde. Yemek desen yapmış, bulaşık desen yıkamış, temizlik desen onun da üstesinden gelmişti.

Artık her şey daha farklıydı, hem bir değil artık küçük Kenan Cihan Doğulu ile birlikte iki can vardı ona muhtaç. Yurdaer Doğulu ninniyi sevmezdi onun yerine Kenan Doğulu’ya gitar çalardı. Minik Kenan babası Yurdaer Doğulu’nun gitarıyla büyümüştü belki bu yüzden babası gibi olmak istedi ve başardı da…

Eski dergi arşivimden bugün sizle paylaştığım Kenan Cihan Doğulu ve Babası Milli Gitarist Yurdaer Doğulu ile ilgili yazıyı beğendiyseniz aşağıdan benzer yazılar okuyabilirsiniz:

  1- 90lar Pop ve Tarkan Tevetoğlu
  2-90lar Pop’un Kraliçesi Yıldız Tilbe – Ah Delikanlım
  3-Nostaljik Barış Manço Röportajı

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı