90lar Nostaljik Diziler – Live in – Ana Kız Dizisi

90lar Nostaljik Diziler – Live in – Ana Kız Dizisi

90lar Nostaljik Diziler yazı dizinine, Live in yani bizim bildiğimiz adıyla Ana Kız Dizisi ile başlıyoruz. Arşivimden paylaşacağım ilk nostaljik dizi olan ana kız dizisine gelin yakından bakalım…

Show TV’de yayınlanmakta olan ”Ana Kız” adlı dizi, şu sıralar sinemalarda izlemekte olduğunuz “Tutku” isimli filme benziyor. Ancak dizideki bakıcı, ne bir ruh hastası ne de evin erkeğiyle ilişkisi var. Onun tek işi, uslanmaz bebekle uğraşmak. Show TV’de cuma geceleri akşam kuşağının ilk komedi dizisi olarak 18.35’te yayımlanan “Ana Kız’’, oldukça geniş bir seyirci tarafından izleniyor. Dizide Amerikalı, orta sınıf bir ailenin yanına yatılı çocuk bakıcısı olarak giren Avustralyalı bir genç kızın, aile ile olan ilişkileri, Mathews’ların delikanlılık çağındaki iki oğullarının da işin içine karışması ile ilginç boyutlara ulaşıyor.

90lar Dizileri - Ana Kız Dizisi
90lar Nostaljik Diziler – Live in – Ana Kız Dizisi Oyuncuları

 Lisa Wells , Ed ve Sarah Mathews , Melissa, Danny Seyircileri Eğlendiriyor

Ailenin babası Ed Mathews, spor malzemeleri üreten bir firmanın yöneticisi. Ed ve karısı Sarah, küçük kızları Melissa’nın doğumundan sonra, Sarah’ın tekrar çalışma yaşamına dönebilmesi için eve bir genç kız almaya karar veriyorlar. Sonuçta, Avustralyalı güzel bir genç kız olan Lisa Wells, aileye katılıyor.

Annesi ve babası bütün gün evin dışında olacakları için, evde hakimiyet kurmaya çalışan ailenin büyük oğlu 16 yaşındaki Danny’nin bu hevesi ise, Lisa’nın sorumluluklarını aşırı ciddiye alma kararında olduğunu görmesi ile suya düşüyor. Yedi çocuklu bir aileden gelen Lisa için, çocuk bakımı, çocuk oyuncağı kadar basit bir iş.

Danny, olayların bu şekilde gelişmesinden hiç memnun olmuyor. Özellikle de Lisa’yı fiziksel olarak çok çekici bulmaya başlamasından sonra Danny, Lisa’nın kendisini “evdeki çocuklardan biri” olarak görmesinden son derece rahatsız olmaya başlıyor.

Lisa’nın işe başladığı ilk günlerde, Danny’nin en yakın arkadaşı Gator genç kızın güzelliğini görerek Danny’ye ona çıkma teklif etmesini söylüyor. Lisa ise, bu eve çocuk bakmaya geldiğini ve evdeki çocuklardan biriyle çıkmaya hiç niyetli olmadığını söyleyerek onu tersleyince, Danny hayatındaki ilk büyük hayal  kırıklığını yaşıyor.

Basketbol oynamadıkları ve Danny’nin klarnet çalan erkek kardeşi Peter’i rahatsız etmedikleri zamanlarda, iki arkadaşın en büyük eğlenceleri, Lisa konulu düşlere dalmak ve onu nasıl kandırabilecekleri hakkında planlar yapmak…

Özellikle genç kesim televizyon izleyicisinin ilgisini çeken “Ana Kız” adlı bu dizi, sevimli oyuncuları ve değişik konusuyla dikkat çekiyor.

90lar Nostaljik Dizileri ile ilgili yazıyı beğendiyseniz aşağıdan benzer yazılar okuyabilirsiniz:

  1- 90lar Pop ve Tarkan
  2-90lar Pop’un Kraliçesi Yıldız Tilbe – Ah Delikanlım
  3-Savcı Dizisi ve Savcı Kadir İnanır

ıf you like to read horror stories you can read it from there

“90lar Nostaljik Diziler – Live in – Ana Kız Dizisi” için bir yanıt

  1. 90’ların sonlarına doğru özellikle Brezilya dizileri çok tutulmuştu. Ailem her gün kenetlenip izlediği için ben de sürekli Brezilya dizilerini takip ediyordum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir