ESKİ REKLAMLAR

90lar’ın Yakışıklı Spikeri Kaan Yakuphanoğullarından

90lar’ın Yakışıklı Heber Spikeri Kaan Yakuphanoğullarından

90lar dergi ve gazete arşivimden bugün size, yaklaşık 27 sene önce Star l’in yakışıklı haber spikeri Kaan Yakuphanoğullarından ile yapılmış nostaljik bir röportajı paylaşmak istiyorum. Röportajda birçok nostaljik fotoğraf var. Ayrıca Kaan Yakuphanoğullarından’ın hiçbir yerde bulamayacağınız eski fotoğrafları da yazı içinde bulabileceğiniz şeylerden biri. Kapanışta ise Kaan Yakuphanoğullarından’ın Doğum yeri, Doğum tarihi, Boyu, Saç rengi, Göz Rengi, Hobilerinin yer aldığı kimlik kartı paylaşılarak röportaja son verilecek. Şimdi gelin nostaljik 90’lara gidip yakışıklı spikerin evine konuk olalım.

Son günlerde Star l ‘de çalışan bayan sunucularla adı manşetlere çıkan Kaan, “Onlar sadece arkadaşım” diyor. Sekiz ay olmuş İstanbul’a geleli… Önce Star 1 ’in kendisi için tuttuğu bir otel odasında İstanbul macerası başlamış. Ama şimdilerde artık o da evli… Yok, yok öyle zannettiğiniz gibi değil. Otel odasında yaşamaktan sıkılmış Kaan ve Ataköy’de bir ev tutmuş. Öyle 40 Metrekare Almanya filmindeki gibi 40 metrekare değil Kaan’ın şimdiki evi. Daha büyük, 45 metrekare:) Sade döşenmiş, ancak yeterli miktarda eşyalı bir gökdelen dairesi Kaan’ınki…

Haber Spikeri Kaan Yakuphanoğullarından'ın Eski Fotoğrafları
Haber Spikeri Kaan Yakuphanoğullarından’ın Eski Fotoğrafları

“Kısa bir süre oldu buraya taşınalı” diyor Kaan, daha rahat günler geçirdiğini söylüyor artık. “Her yönüyle burada çok rahat ediyorum. Karışanım yok, otel odasından kurtuldum, şehir merkezine ve yapmak istediklerime kolayca ulaşabiliyorum.”

Kaan Yakuphanoğullarından : İyi Spiker Olmak İçin…

İstediklerine kolayca ulaşmak, aslında Kaan’ın şimdiye kadar yapmadığı bir olay. Çünkü Kaan Star 1 ’de spiker olana kadar “Tamam bu iş oldu, artık spikerim” dememiş. Her zaman mükemmelliği aradığını söylüyor ve hala da mükemmeliyetçiliğini sürdürüyor. Bu konudaki düşüncelerini şöyle aktarıyor: “Aslında işimiz hayli zor. O gün ne gibi olaylarla karşılaşırsanız karşılaşın, moraliniz bozuk da olsa, üzüntülü de olsanız bu durumunuzu ekrana, dolayısıyla okuduğunuz habere de yansıtmamanız gerekiyor. Vurguları yerli yerinde yapmanız, ekran karşısındaki seyircilere tarafsız ve duygularınızı katmadan haberi okumanız gerekiyor. Bunu başarabilmek için de çalışmalarınızı sürdürmeniz gerekiyor. Bu çalışmanın da bittiği bir yer yok. ”

Kaan Yakuphanoğullarından - Jülide Ateş ve Defne Samyeli ile Sadece Arkadaşız
Kaan Yakuphanoğullarından – Jülide Ateş ve Defne Samyeli ile Sadece Arkadaşız

Star 1 Yakışıklı Haber Spikeri Kaan Yakuphanoğullarından Jülide Ateş ve Defne Samyeli ile Sadece Arkadaş

Kaan Yakuphanoğullarından Ataköy’deki yeni evinde yalnız yaşıyor. Ama gazete manşetlerinde Star 1 ’in yakışıklı spikeri hakkında sansasyon yaratan haberler de çıkmıyor değil. Kaan’a bu, haberleri ve ne düşündüğünü soruyoruz. Gülümsüyor ve şunları söylüyor: “Onlar okuyucularının talebini karşılıyor. Bugün o manşetlerde ben varsam yarın bir başkası orada yer alıyor. Ancak insanların özel yaşamı gazeteyi alıp okuyan kişiler için neden bu kadar önemli anlamış değilim. Benim manşetlere çıkmama gelince, sizin de bildiğiniz gibi Pınar’la yaklaşık iki ay süren bir beraberliğimiz oldu. Ama şimdi o da bitti. Başka bir kız arkadaşım var. Bunun yanı sıra diğer sunucu arkadaşlarımdan Jülide Ateş ve Defne Samyeli ile böyle bir birlikteliğimiz hiç olmadı zaten, ikisiyle de sadece arkadaşız.” diyor.

Sekiz aydan bu yana İstanbul’un dedikodularına alışamadığını söylüyor Kaan Yakuphanoğullarından. Bu yüzden kimsenin kendisine karışmadığı yeni evinde daha rahat ettiğini söylüyor.

Yakışıklı Spiker Kaan Yakuphanoğullarından
Yakışıklı Spiker Kaan Yakuphanoğullarından

Haber spikerliği dışındaki zamanında neler yaptığını soruyoruz, ve sorumuzu şöyle yanıtlıyor yakışıklı spiker: “Genelde sessizliği, klasik müzik dinlemeyi severim. Para kazandığım için herkes beni çok gezen, çapkın biri olarak görebilir. Ama ben canım isteyince havamda olduğum zamanlar birkaç arkadaşımla birlikte eğlenmeye gidiyorum. Bu her gece bir yerde olacağım ya da böyle yapmam gerektiği anlamına gelmiyor.”

Evde ya da işyerinde olduğu süre içinde sürekli haber bültenlerini izlediğini söylüyor Kaan Yakuphanoğullarından ve “Hemen hemen bütün haber bültenlerini radyo TV ayırmaksızın izliyorum. Hepsinin de saatini bilirim” diyor.

Televizyonlar içinde soyadı uzun sunucu ve spikerlerin başında geldiği için yazıda çoğunlukla Kaan’ın soyadını kullanmadık. Ama Kaan soyadının Orta Asya’dan gelen atalarından kalma olduğunu söylüyor. Sizlerin Kaan hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilmeniz için kusurumuza bakmayacağını umuyoruz ve yakışıklı spikerin bilgilerini sizle paylaşıyoruz.

Kaan Yakuphanoğullarından 90lar Nostaljik Fotoğrafları
Kaan Yakuphanoğullarından 90lar Nostaljik Fotoğrafları

Kaan Yakuphanoğullarından Kimlik Kartı

Adı soyadı:  Kaan Yakuphanoğullarından
Doğum yeri: Karşıyaka/İzmir
Doğum tarihi: 12.9.1967
Boyu: 1.85
Kilosu: 75
Saç rengi: Koyu kahverengi
Göz rengi: Elâ
Hobileri: Her tür haber dinlemek, kitap okumak, basketbol oynamak, bowling oynamak, yüzmek, mini golf oynamak, klasik müzik (özellikle opera müziği) dinlemek.
Fobileri: Yok
En sevdiği özellikleri: Dürüstlüğü
En sevmediği özellikleri: İnsanlara gerektiğinden fazla değer verme.
Adresi: Divanyolu Türbedar Sokak No:22 Cağaloğlu 34410 İstanbul

90lar ‘ın Yakışıklı Haber Spikeri Kaan Yakuphanoğullarından ile ilgili röportaj hoşunuza gittiyse aşağıdan benzer yazılar okuyabilirsiniz:

  1- 90lar Pop ve Tarkan
  2-90lar Pop’un Kraliçesi Yıldız Tilbe – Ah Delikanlım
  3-Savcı Dizisi ve Savcı Kadir İnanır

Ayrıca Kaan Yakuphanoğullarından’ın yaşadığı canlı yayın kazasını izlemek isterseniz buradan buyrun.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı