Nostaljik Filmler - Kitaplar

Kurtuluş Dizisi – Atatürk’ün Sevgilisi Fikriye Rolüyle Aşkın Nur Yengi

Kurtuluş Dizisi – Atatürk’ün Sevgilisi Fikriye Hanım Rolüyle Aşkın Nur Yengi

Eski dergi arşivimden bugün sizinle paylaşacağım yazı Kurtuluş Dizisi ve bu dizide Atatürk’ün sevgilisi Fikriye Hanım rolüyle gördüğümüz Aşkın Nur Yengi ve Atatürk rolüyle gördüğümüz Rutkay Aziz ile ilgili olacak. Türk Pop müziğinin sevilen sesi Aşkın Nur Yengi yönetmenliğini Ziya Öztan’ın yaptığı “Kurtuluş”ta Atatürk’ün sevgilisi Fikriye rolüyle müzikte olduğu kadar oyunculukta da başarılı olduğunu kanıtlıyor.

Sezen Aksu’nun vokalistliğinden sonra tek başına müzik çalışmalarını sürdüren sanatçı, ilk dizisinde Atatürk’ün sevgilisi Fikriye Hanım’ı oynuyor. Ziya Öztan’ın yönettiği ”Kurtuluş” dizisinde Rutkay Aziz’le kamera karşısına geçen Aşkın Nur Yengi: ”Fikriye Hanım’ın aşkı beni cezbetti.” diyor.

Kurtuluş'ta Rutkay Aziz Atatürk'ü, Aşkın Nur Yengi Fikriye Hanım'ı Oynuyor
Kurtuluş’ta Rutkay Aziz Atatürk’ü, Aşkın Nur Yengi Fikriye Hanım’ı Oynuyor

Kurtuluş Dizisinde Rutkay Aziz Atatürk’ü Oynuyor

TRT’nin en büyük prodüksiyonu olan “Kurtuluş” un çekimleri son hızla sürüyor. Atatürk’ü Rutkay Azizin canlandırdığı dizide, Türk Pop Müziği’nin ünlü ismi Aşkın Nur Yengi de rol alıyor. Atatürk’ün uzaktan akrabası ve hayatındaki kadınlardan biri olan Fikriye Hanım’ı dizide canlandıran Aşkın Nur Yengi: “Çok anlamlı bir rol üstlendim. Fikriye Hanım’a olan benzerliğim nedeniyle bu rol bana verildi. Benim için onur verici bir rol oldu.” şeklinde konuşuyor.

Kurtuluş Dizisi - Fikriye Hanım Rolüyle Aşkın Nur Yengi
Kurtuluş Dizisi – Fikriye Hanım Rolüyle Aşkın Nur Yengi

Kurtuluş dizisinin Ankara’da Cumhurbaşkanlığı Köşkü’ndeki çekimlerinde Rutkay Aziz’le kamera karşısına geçen Aşkın Nur Yengi: “Köşkün, Atatürk’ün evi olan ve şimdi müze olarak kullanılan bölümünde çekimler yapıldı. Senaryoyu okuduğumda Fikriye Hanım’ın umutsuz aşkı ve dramı beni çok etkiledi. Gerçi dizinin bütünlüğü içerisinde benim rolüm çok küçük gibi görünüyor ama, anlamlı.” diyor.

Kurtuluş dizisinin çekimleri ekim ayına kadar sürüyor. TV1’de ocak ya da şubat aylarında yayınlanması gereken dizi 90 dakikalık 4 bölüm halinde çekiliyor. Başarılı müzik kariyerine bir de dizi ekleyen Aşkın Nur Yengi: “Dizinin yayınlanacağı zamanı iple çekiyorum” diyor.

Aşkın Nur Yengi II Albümü 

Müzik çalışmalarının arasında Kurtuluş dizisinde rol alan Aşkın Nur Yengi, ikinci İstanbul konseri için hazırlanıyor. İlk kasetinden sonra Avrupa turnesine çıkan ve başarı elde eden Yengi’nin ikinci kaseti de ustası Sezen Aksu ’yu izliyor. Halen 1.200.000 adet satan kaseti için: “Güzel bir çalışma oldu. Türk Pop Müziği’nin hareketlendiği ortamda kasetimin satması beni çok memnun etti. Bu yüzden ikinci kasetimdeki şarkılardan oluşan bir konser vereceğim. 3 Haziran’daki konserimin ses ve ışık düzeni, danslar show niteliğinde olacak.” şeklinde konuşan sanatçı, kendisini bu yıl da patlamaya hazır bir volkana benzetiyor.

Kurtuluş Dizisi ve dizide Atatürk’ün Sevgilisi Fikriye Rolüyle Yer Alan Aşkın Nur Yengi ile ilgili yazı hoşunuza gittiyse aşağıdan benzer yazılar okuyabilirsiniz:

  1- Savcı Dizisi ve Savcı Kadir İnanır
  2-90lar Pop’un Kraliçesi Yıldız Tilbe – Ah Delikanlım
  3-90lar Pop ve Tarkan

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı