MÜZİK DÜNYASI

Tarkan’ın Eski Hayatından 5 Bilinmeyen Şey – Nostaljik 90lar Fotoğrafları

Tarkan ve Az Bilinen Aile Hayatı – Nostaljik 90lar Fotoğrafları

Tarkan’ın Eski Hayatından 5 Bilinmeyen Şey ve Nostaljik 90lar Fotoğrafları ile ilgili yazıda Tarkan’ın annesi Neşe Tevetoğlu ile çeyrek asır önce önce yapılan röportajı vereceğiz. Eski dergi-gazete arşivimizin tozlu sayfaları arasından sizinle paylaşacağım bu yazı dışında merak ettiğiniz 90lar pop şarkıcısı olursa, yorum kısmından paylaşıp ilgili sanatçı ile ilgili yazı isteyebilirsiniz. Bundan sonraki yazılarımda ayrıca 90lar pop sanatçıları ile ilgili arşivimden(birçok dergi ve gazeteden topladığım) edindiğim fotoğraflara da yer vereceğim. Sonraki yazımız Yıldız Tilbe ile ilgili olacak. Şimdi gelin Tarkan’ı annesi Neşe Tevetoğlu’ndan dinleyelim.

Neşe Hanım, 6 Çocuğundan Biri Olan Tarkan’ı Görememekten Şikayetçi

Bir anda gençlerin “ilahı” haline gelen Tarkan’ın annesi Neşe Tevetoğlu Kocaeli’ nin Karamürsel ilçesinde kızına ait evde yalnız başına kalıyor. İki buçuk ay önce ölen eşinden kalan 1 milyon 600 bin liralık Bağ-Kur maaşıyla geçinmeye çalışan 49 yaşındaki Neşe Tevetoğlu, göğüs kanserini ilaçla yenmeye çabalıyor. İlaç parasını da Bağ-Kur sigortasından sağlamaya uğraşıyor.

Tarkan'ın annesi Neşe Tevetoğlu
Tarkan’ın annesi Neşe Tevetoğlu

Neşe Hanım, altı çocuğundan biri olan 22 yaşındaki Tarkan’ı görememekten şikayetçi. Tarkan’ın hasretini albümlerde onun fotoğraflarına bakarak giderdiğini söyleyen Neşe Tevetoğlu şöyle diyor: “Eşimi kaybettikten sonra Tarkan’ı daha çok arar oldum. Diğer çocuklarım Almanya’da çalışıyor. Burada tek tesellim ve mutluluğum Tarkan. Fakat o hayranlarından uzakta kalamıyor ve ben ondan yüzlerce, hatta binlerce kilometre uzaktan gelecek telefonla yetinmek zorunda kalıyorum”

Doktorlar Tarkan’ın Kürtaj ile Alınması Gerektiğini Söylediler

Tarkan’a hamileyken trafik kazasında beyin travması geçirdiğini söyleyen Neşe Hanım, Almanya’nın Alzey kenti hastanesinde bir ay komada kaldığını belirterek şunları anlatıyor:

“Komadan çıkıp kendime geldiğimde doktorlara hamile olduğumu söylediğimde, doktorlar şaşırmışlardı. Yaklaşık 30 kadar doktor bana tahliller yaptırdı, kontrollerden geçirdi. Sonuç olarak mutlaka bebeğin kürtaj yoluyla alınması gerektiğini, aksi taktirde sakat doğabileceğini söylediler. Biz şaşırmıştık. Eşim Ali Tevetoğlu bir gün sonra hastaneye gülerek geldi ve kürtajı kesinlikle istemediğini, Allah’ın verdiği canı ancak onun alacağını, çocuğun sağlam doğacağına inandığını, çünkü bunu rüyasında gördüğünü söyledi.

İkimiz de bütün sorumluluğu üstlendiğimizi imzayla beyan ettik ve kürtajı önledik. Gerçekten de Tarkan sapasağlam dünyalar güzeli bir bebek olarak doğdu. Hatta attığı çığlıklardan dolayı ebe hayran kalmış ve bu çocuk sesini her yere duyuracak demişti.”

Tarkan’ın Yüzündeki Yara İzleri

Tarkan’ın yüzündeki yara izlerinin kaynağını şöyle açıklıyor Neşe Hanım:

“3 yaşında evin önünde oynarken Tarkan’a bisiklet çarptı ve komaya girdi. Beyin kanamasından korkuldu fakat hemen müdahale ederek Tarkan kurtarıldı. Ayrıca abisiyle oynarken kafasını koltuğa çarptı ve kafası kanadı. Aşırı derecede kan kaybı olmasına rağmen Tarkan’a bir şey olmadı. Almanya’dan Türkiye’ye geldiğinde yüzünü masanın köşesine çarpması sonucu yüzünü cam kesti, derin bir yara açıldı. Hala bu izleri yüzünde görmek mümkün.”

İstanbul Güzelyalı ‘da biz sahilde güneşlenirken bir çocuğun boğulduğunu ve birilerinin onu kurtarmaya çalıştığını gördüm. İçimden vah vah derken bir de baktım ki oğlum Tarkan. O anda ben de hıçkırıklara boğuldum. Şükürler olsun zamanında kurtarılmış ve ölümden dönmüştü. Son olarak da babası otomobile geri geri gelirken Tarkan’ı az kalsın eziyordu. Avazım çıktığı kadar bağırdım. Bunu duyan eşim aniden frene bastı, oğlum öyle kurtuldu. O anları hatırladığımda tüylerim diken diken oluyor. Onun bu acı hatıraları benim kalbimde hep acı izler bırakmıştır.

Hayvansever Tarkan Kaplumbağa Çalıyor

Tarkan ve Ailesi - Eski Resimler
Tarkan ve Ailesi – Eski Resimler

Tarkan’ın ailesiyle son fotoğraflarından biri. Kızkardeşi Handan, annesi Neşe, ablası Nuray ve ağabeyi Hakan ile birlikte 1987 ‘de objekti­fe böyle poz vermişti.

Neşe Tevetoğlu, hayvanlara aşırı derecede sevgisinden dolayı Tarkan’ın hırsızlık dahi yaptığını söyleyerek şunları anlattı: “6 yaşındayken Almanya’da kibrit kutusu kadar bir kaplumbağa görmüş, almak istediğinde satıcı 60 mark istemiş. O da 30 markı olduğunu söylemiş. Satıcı Tarkan’ı azarlayarak kovmuş. O da bir arkadaşıyla birlikte küçük kaplumbağayı çalmış. Eve, polislerle kaplumbağanın sahibi geldi. Suçu kabul etmedi. Hırkasının cebine baktığımda kaplumbağa oradaydı. Parasını verdim, kurtuldu.”

Tarkan'ın Lise Fotoğrafı - Karamürsel Musiki Cemiyeti
Tarkan’ın Lise Fotoğrafı – Karamürsel Musiki Cemiyeti

Tarkan lise yıllarında Karamürsel Musiki Cemiyeti’nde ilk şarkısını söylerken görülen Tarkan’ın bakın daha hangi bilinmeyen yönleri varmış.

Tarkan Küçükken Altını Tutamazdı

Tarkan'ın Sünnet Fotoğrafı
Tarkan’ın Sünnet Fotoğrafı

Tarkan TV’de canlı yayında “çişim var” demiş, bu sözler büyük yankı yaratmıştı. Annesi Neşe Tevetoğlu, Tarkan ın küçüklüğünü anlatırken, tesadüfen “çiş” olayı da gündeme geldi. Neşe Hanım şunları söyle­di: “Oğlum Tarkan, çok uslu ve akıllı bir çocuktu. Ama, 2.5-3 yaşına kadar hem çişini hem de kakasını adeta bana inat olsun diye altına ya­pardı. Bu hareketin­den dolayı çevremde­ki kişilerden utanır­dım. Bir gün çok kız­dım, dizlerime yatırarak poposunu kibritle yaktım. Yanık yarası büyümüştü geç­mek bilmiyordu. Doktora götürdüm ve doktordan bir araba azar işittim. Fakat o günden sonra hiç altına yapmadı.”

Tarkan’ın Eski Hayatından 5 Bilinmeyen Şey – Nostaljik 90lar Fotoğrafları konulu yazı hoşunuza gittiyse aşağıdan benzer yazılar okuyabilirsiniz:

  1- 90lar Pop’un Kraliçesi Yıldız Tilbe – Ah Delikanlım
  2-Metallica Rehberi – Metallica One Hikayesi
  3-Black Sabbath – Seventh Star Albüm Yorumu

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı