KORKU HİKAYELERİ

Evde Tek Kalan Kız Korku Hikayesi – Korkunç Şehir Efsaneleri

Korkunç Şehir Efsaneleri

Bu yazımda size birer korkunç şehir efsanesi olduğu düşünülen iki kısa korku hikayesi anlatacağım. İkinci hikaye birinci hikayenin değişik versiyonu olmakla birlikte söylentiye göre ilk şehir efsanesine göre daha hızlı viral olmuş. İlk hikaye, gece vakti evde tek kalan yaşlı bir kadın ile ilgili olmakla birlikte ikinci hikayede bu yaşlı kadın evde tek kalan kız olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca yabancı diliniz varsa anlatılan hikayeyi buradan izlemeniz mümkün. Şimdi hikayelerimizi anlatmaya başlayalım. Bu hikayeler gerçek mi yoksa şehir efsaneleri mi, artık siz karar verin.

Evde Tek Kalan Yaşlı Kadın Korku Hikayesi

Bir zamanlar hoş bir küçük köpeği olan yaşlı bir kadın vardı. Bir gün, yaşlı kadın radyodan çılgın bir katilin hapisten kaçtığını ve bu yüzden tüm kapılarını ve pencerelerini kilitlemesi gerektiğini öğrendi. Yaşlı kadın evin içersindeki her kapı ve pencereyi kitledi. Sadece hırsızın giremeyeceği kadar küçük bir pencereyi açık bıraktı ki içeri hava girebilsin. Kadın, katilin asla küçük bir pencereden içeri giremeyeceğini düşünüyordu.

Biraz aradan sonra kadın tekrar damlama sesine uyandı. Damlama sesleri banyodan geliyordu. Hemen banyoya gitti. Banyo kapısını açtığında gördüğü manzara karşısında şok olmuştu, çünkü köpeği ölü bir şekilde duşta asılıydı ve kanı şıp şıp yere damlıyordu. Aynanın üzerine ise şunlar yazılmıştı: “İnsanlar da yalayabilir!”

Evde Tek Kalan Kız Korku Hikayesi

Korkunç Şehir Efsaneleri - Evde Tek Kalan Kız Korku Hikayesi
Korkunç Şehir Efsaneleri – Evde Tek Kalan Kız Korku Hikayesi

Yıllar önce, bir korku hikayesi değişik versiyonlarda internette viral bir şekilde yayıldı. O hikaye şöyleydi:

Bir zamanlar Farmersburg adında küçük bir kasabada yaşayan güzel bir genç kız vardı.  Genç kızın ailesi bir süreliğine şehre gitmek zorunda kaldı, bu yüzden kızlarını evde tek başına bıraktılar. Kız ile birlikte evde Collie ırkına ait irice bir köpek de vardı. Ailesi bu akıllı köpeğin kızlarını koruyacağını düşünüyordu.

Annesi, kızına tüm camları ve kapıları kapatıp hepsini kilitlemesini tembihledi. Akşam saat 8’de, ailesi kasabaya gitti. Annesinin söylediği gibi kız her pencereyi ve her kapıyı kapatıp kilitledi, fakat bodrumda tamamen kapanmayan bozuk bir pencere vardı. Elinden gelenin en iyisini yapan kız pencereyi kapatmayı başardı ama kilitleyemedi.  Bodrumdan yukarı çıktı ve kimsenin eve giremeyeceğinden emin olmak için bodrumu eve bağlayan kapının sürgülü kilidini çekerek kapıyı kilitledi.

Sonra kızın karnı acıktı. Bu yüzden biraz atıştırdı ve uykusu geldiğinden uyumaya karar verdi. Genç kız Collie cinsi köpeğini de yanına alarak yatağa geçip uyuyakaldı.

Şehir Efsanesi Mi Yoksa Gerçek Mi ?

Genç kız, gecenin bir vakti aniden uyandı. Dönüp saatine baktığında saatin 2:30 olduğunu anladı. Onu uyandıran şey musluktan gelen bir damlama sesiydi. Tuvalet musluğunu tam kapatamadığını düşündüğü için önemli bir şey değil diye düşünüp tekrar uyumaya karar verdi.

Fakat kız kendini gergin hissediyordu, bu yüzden elini yatağından aşağı doğru sarkıtarak köpeğinin orada olduğundan emin olmak için elini yalamasına izin verdi. Yine, yaklaşık 3: 45’te, damlama sesine tekrar uyandı. Kız biraz ürpermişti, ama bir şey olsa da köpeğinin onu koruyacağını bildiği için elini tekrar yatağının altına doğru uzatarak köpeğin elini yalamasına izin verdi. Sonra uyumaya devam etti.

Uyandığında saat 6: 52’yi gösteriyordu. Artık damlama sesinin kaynağını bulmaya karar verdi. Emindi, ne tuvalet ne de banyo musluğunu açık bırakmıştı. Banyo kapısını açıp lavabo musluğuna bakacaktı ki karşısında Colli cinsi köpeğini banyo perdesi askısına asılı vaziyette gördü. Duyduğu damlama sesi, köpeğin üzerinden yere akan kandan geliyordu. Kız evde onun dışına birinin daha olduğunu anladı ve çığlık atarak yatak odasına doğru koştu. Yerde, yatağının yanında kanla yazılan küçük bir not gördü: “İNSANLAR DA YALAYABİLİR ŞİRİN KIZ.”

Evde Tek Kalan Kız Korku Hikayesi hoşunuza gittiyse benzer kısa korku hikayeleri okumak için aşağıdaki linkleri ziyaret edebilirsiniz.

1-Otostopçu Kız Korku Hikayesi
2-Şeker Adam – Candyman Şehir Efsanesi
3-Dünyanın En Korkunç 8 Resmi

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı