GİZEMLİ OLAYLAR

Ruh Çağırma Hikayeleri – Medyum, Stenograf ve Eileen Garett Seansı

Ruh Çağırma Hikayeleri – Zeplin Kazası

Ruh Çağırma Hikayeleri – Medyum, Stenograf ve Eileen Garett Seansı adlı yazıda; pilotu olduğu zeplin’in yanarak infilak etmesi sonucu hayatını yitiren Teğmen Pilot H. Carmichael Irwin ‘in ruhunun ruh çağırma seansı yardımıyla çağrılması ve çağrılan ruhun, kazanın nasıl gerçekleştiğini anlatmasını konu alan bir hikayeyi dinleyeceksiniz. Lafı fazla uzatmayalım.

R 101, Londra’dan Hindistan’a ilk uçuşunu gerçekleştiriyordu. Birden Pilot Teğmen H. Carmichael Irwin. kullandığı R 101  havada alev alarak düşüşe geçti ve sonunda yere çakılarak infilak etti. Bu kazadan sadece 6 kişi canını kurtarabildi.

Titanik ‘in batısıyla R 101 felaketi arasında birçok benzerlik var. Her ikisi de kendi alanlarının en büyük ve en gelişmiş araçlarıydı. Benzer bir
facia ihtimali milyonda birdi. Ancak ikisi de daha ilk seferlerinde yok oldular. Manş’ın her iki yakasında da duyulan üzüntü çok büyüktü. Zeplin’in uçuşu sırasında ve son anlarında neler olduğunu saptamak çok güçtü.

Kader, felaketten kurtulanları seçerken garip davranmıştı. Bütün yolcular ve tam sorumlu subaylar kazada ölmüştü. Kurtulanlar mürettebattan olan 6 kişiydi. Bunların hiçbirisi de ana kontrol bölümünde değildi. Zaten o bölüm parçalanmıştı.

Devlet adamı Sir John Simon’un başkanlık ettiği mahkeme, kararını 1931 Nisan’ında verdi.  Mahkeme, kazanın öndeki balonların birinde meydana gelen ani gaz kaybından ötürü olduğu inancındaydı. Mahkemeye göre Zeplin, çok alçaktan uçuyordu. Aniden irtifa kaybedince de kaçınılmaz bir şekilde yere çakıldı.

Eileen Garett- Stenograf -Medyum Ruh Çağırma Seansı

Ruh Çağırma Hikayeleri - Medyum, Stenograf ve Eileen Garett Seansı
Ruh Çağırma Hikayeleri – Medyum, Stenograf ve Eileen Garett Seansı

Kazayı izleyen salı günü akşamüstü, dört kişi Londra’daki Ulusal Psişik Araştırmalar Laboratuvarı ‘nda toplantılar. Bunlardan biri Harry Price idi. Price, kendini ruhsal olayları incelemeye adamış bir araştırmacıydı. Gruptaki bir diğer kişi çok ünlü ve yetenekli medyum Eileen Garrett ‘ti. Üçüncü kişi ise Avustralyalı gazeteci lan Coster ‘dı.

Bu üç kişi, yetenekli bir stenograf ile birlikte boş bir odaya yerleştiler. Bayan Garrett hemen transa girdi. Bir süre sonra da konuşmaya başladı. Ses kendi sesi değildi. Uvani adlı bedensiz bir varlığın sesiyle konuşuyordu. Bu ruh yıllarca önce de gelmişti. Amacı, Bayan Garrett ile ruhlar arasında ilişki kurmak ve ölümden sonra hayatın varlığını kanıtlamaya çalışmaktı. Bu varlık, bazen kendi özgün sesi ile mesajlar verirdi. Bazen de kenara çekilir ve başka ruhların medyumla ilişkiye geçmesini sağlardı.

R 101’in pilotu ile temas kuruluyor. O celsenin yapıldığı gün ise varlığını açıkladıktan sonra Uvani Price’a ölü bir Alman arkadaşından söz etti. Bu arada aniden Eileen Garrett ayağa kalktı. Çok heyecanlanmıştı ve yanaklarından aşağı yaşlar süzülüyordu. Uvani, aceleyle gelen varlığın adını söyledi: “Irving ya da Irwin”. Hemen ardından Uvani ‘nin sesinin yerine başka bir ses geçti. Konuşan kişi son derece hızlı, heyecanlı bir ses tonuyla konuşuyordu:

“Zeplinin bütün ağırlığı makinelerin kapasitesinin çok üzerinde. Makineler çok ağır. Bu nedenle tam 5 kez emniyet durumuna geçmek zorunda kaldım. Safralar ise çok küçük” Bir alçalıp bir yükselen sesin sahibi sanki kendini zorlukla kontrol ediyor gibi gibi konuşuyordu. Price ve Coster donakaldılar. “Kaba ağırlık yanlış hesaplanmış. Kontrol bölümüne haber ver! Bu yeni asansörler tamamen delilik. Bir tanesi sıkıştı. Yağ boruları tıkandı. Karbon ve hidrojen oranı tamamen yanlış”

Medyum ve Stenograf Yardımıyla Ruhu Çağrılan Pilot Kazayı Anlatıyor

Bu ifadeler, son derece hızlı bir şekilde medyum tarafından aktarılmaya devam edildi: “Seyir yüksekliğine hiç ulaşamadık. deneme uçuşlarında bile… Zaten o uçuşlar da çok kısaydı. Kimse zeplini tam anlamıyla tanımıyor. Hava vidaları çok küçük. Yakıt verimi çok kötü.  Havalandırma sistemi berbat, o kadar kötü ki beş kez sökmek zorunda kaldık. Bunlardan üçü kalkmadan hemen önceydi. Eyvah! Hava pompası da çalışmıyor. Yük çok ağır. Böylesine uzun bir uçuş için hava çok kötü. Kumaş çok su çekti ve ağırlaştı. Bu yüzden Zeplinin burnu aşağı doğru çekiliyor. Burnu bir türlü doğrultamıyorum, yükselemiyorum. Achy’de neredeyse damlara değiyorduk. Daha sonra yapılacak incelemede dış kılıfın yapısının hiç de elastik olmadığı anlaşılacak. Sonradan eklenen orta bölüm tamamen hata…çok ağır.. Motorların kapasitesine göre yük çok fazla.

Araştırmacı Price ruhtan gelen sesleri mahkeme heyetine sundu. Price ayrıca durumu Hava Bakanlığı’na da bildirdi. Ne keşif mahkemesi, ne de Hava Bakanlığı bu olağanüstü bilgileri kabul etmedi. R 101 trajedisi de böylece kapandı gitti.

Ruh Çağırma Hikayeleri başlıklı yazı hoşunuza gittiyse benzer En Gizemli Olaylar için aşağıdaki yazılarımız okuyabilirsiniz:

1-Candyman Kısa Korku Hikayesi – Şeker Adam Hikayesi
2-Gerçek Reenkarnasyon Hikayeleri – Yaşanmış Gizemli Olaylar
3-Yaşanmış Reenkarnasyon Örnekleri

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı