Yaşanmış Gizemli Olaylar – Gerçek Reenkarnasyon Hikayeleri

Yaşanmış Gizemli Olaylar – Gerçek Reenkarnasyon Hikayeleri

Yaşanmış Gizemli Olaylar – Gerçek Reenkarnasyon Hikayeleri başlıklı yazıda bugün öldükten sonra George Chapman adlı medyum aracılığı ile başka bir vücut içinde ameliyatlarına devam eden Dr. Lang ile ilgili gizemli olaylar anlatılacak. Yapılan ispiritizma seansları, yaşanılan reenkarnasyon deneyimleri, ruhun beden değiştirmesi, eterik beden konuları hakkında konuşulacak. Önceki yazıda olduğu gibi tekrar açıklama yapma gereği duyuyorum. Reenkarnasyona inanmıyorum fakat reenkarnasyon yaşayanların iddia ettiği reenkarnasyon hikayeleri beni etkilediği için yazıyı burada paylaşıyorum. Çok fazla zamanınızı almadan hikayeye başlayalım.

Uzun yıllar önce ölmüş olan bir doktorun, bir medyum aracılığıyla başarılı tedaviler, hatta ameliyatlar yaptığı belirtiliyor. Bu bedensiz cerrahın halen yaşayan yakınları ise, onun kendi sesini ve davranışlarını onaylayarak bu olağanüstü olayların gerçek olduğunu vurguluyorlar.

Dr. Lang adı eskisinden çok daha sık konuşuluyor. Çünkü Dr. Lang, özellikle tedavi edilemeyen türde hastalıkları tedavi etmekle tanınıyor. Umutsuz durumdaki hastaların kurtarıcısı Dr. Lang’e Ingiltere’nin Buckinghamshire yöresindeki Aylesbury kentinde başvurulabilir. Tam adı William Lang ‘dir ve onu tanıyana kadar herhangi bir olağanüstülüğe rastlanmaz. Çünkü bu kişinin olağanüstülüğü, şu anda hayatta olmamasından kaynaklanıyor.

Dr. Lang 1937 yılında, 84 yaşındayken ölmüştü. 1946’dan beri Dr. Lang’in, tedavilerini medyum George Chapman aracılığıyla sürdürdüğü öne sürülüyor. Metapsişik araştırmacılar ise, Lang-Chapman ortaklığının medyumluk tarihinin en ilginç olaylarından biri olduğunu belirtiyorlar. Chapman, Ikinci Dünya Savaşı sıralarında kaybettiği 1 yaşındaki kızı Vivian ‘ın ölümünden çok etkilenmişti. Bu olay onu ölümden sonra yaşam konusuyla ilgili araştırmalar yapmaya yöneltti. Birbiri ardına ruhsal seanslara katılıyordu.

ispiritizma Seansları

Önceleri bu seanslar diğer ispiritizma seansları gibiydi. Belirli bir düzeyde medyum olan Chapman transa giriyor ve çeşitli bedensiz varlıklar da onun aracılığıyla mesajlar veriyorlardı. Bununla birlikte Chapman’ın zaman zaman kendinden kuşkulandığı da oluyordu. Acaba tüm bu olup bitenler onun bilinçaltından mı kaynaklanıyordu, yoksa gerçekten bedensiz varlıklar ile temasa mı geçiyordu?

George Chapman, bu kuşkularını gidermek için uygun bir fırsat kolluyordu. Böyle bir fırsatı bir seansında ele geçirdi. Kendisini “Dr. Lang” adıyla tanıtan bedensiz bir varlık ile temasa geçmişti. Belirttiğine göre Dr. Lang yaşadığı dönemde bir cerrah idi ve 1880 yılından 1914’e kadar Londra’daki Middlesex Hastanesi’nde görev yapmıştı. Chapman, Dr. Lang’i yaşayan yakınları aracılığıyla araştırdı. Lang’in ailesinden bazı kişiler ve yakın arkadaşları da bu seanslara katıldı. Sonunda tüm bu kişiler, bu bedensiz varlığın şimdi hayatta olmayan Dr. William Lang olduğunu onayladılar.

Yaşanmış Gizemli Olaylar - Gerçek Reenkarnasyon Hikayeleri
Yaşanmış Gizemli Olaylar – Gerçek Reenkarnasyon Hikayeleri

Reenkarnasyon Deneyimleri

1947’de Chapman, Dr. Lang’in kızı Lyndon ile tanıştı. Lyndon’ın 1977’deki ölümüne kadar birlikte çalıştılar. Lyndon, Chapman’ın aracılığıyla babasıyla konuştuğundan emindi. Onun hakkında şöyle diyordu: “Chapman’ın bedeni içinde ameliyat yapan William Lang, yemin ederim ki benim babamdır: Bundan hiç kuşkum yok.

Dr. Lang’in torunu olan Bayan Fairtlough ise önceleri bu olayların gerçekliğinden kuşku duyuyordu. Nitekim Chapman’ı görmek için Aylesbury ‘e gitti. Amacı Chapman’ın bir sahtekar olduğunu kanıtlamaktı. Fakat sonradan bu düşüncesini değiştirmek zorunda kaldı.

Bayan Fairtlough, fikrini değiştirmesine neden olan olayı şöyle anlatıyor: Chapman ile tanışmaya gittiğimde dehşet ve hayret içerisinde kaldım. Çünkü odadaki adam büyükbabamın ta kendisiydi. Fizik olarak ona benzemiyordu, fakat ses onun sesiydi ve davranışlar onun davranışlarıydı. Bunlar kesinlikle gerçekti. Benimle konuştu, çocukluğumda geçen ve sadece onun bileceği birtakım olaylara değindi. Bundan o kadar etkilendim ki tüm söyleyebildiğim Evet büyük baba, hayır büyük babaydı.

Eterik Beden – Ruhun Beden Değiştirmesi

Chapman, bir trans şifacısıydı. Dr. Lang onun aracılığıyla ameliyatlarını gerçekleştiriyordu. Bu görüşe göre, ruhsal beden bir ruh değildir. Bazı araştırmacılar bu ikinci bedene ” eterik beden” adını da veriyorlar. Bu kişilere göre bu beden, fiziki bedendeki çeşitli hastalıkları ve olumsuzlukları yansıtıyor. İşte Dr. Lang’in belirttiğine göre, üzerinde çalıştığı, tedavileri yaptığı bu bedendi. ‘Yine belirttiğine göre görünmeyen bir tür ameliyat ekibi de Dr. Lang ‘e ameliyatlarında yardımcı oluyordu. Bu ekipte kendisi gibi bedensiz olan oğlu Basil de vardı.

Basil de yaşadığı dönemde bir doktordu. 1974 yılında Joseph Tanguy adında genç bir Fransız, bir beyin tümörü ameliyatı geçirdi. Tümör, habis idi ve çok hızlı yayılıyordu. Doktorlara göre Fransız’ın sadece birkaç aylık ömrü kalmıştı. Fakat Tanguy’u ameliyat eden doktor, Dr. Lang’in adını duymuştu. Genç adama George Chapman’a başvurmasını önerdi. Tanguy seanslara katıldı ve birkaç aylık bir tedavi gördü. Tedavi sonrası tümör yavaş yavaş küçüldü. Bir zaman sonra yapılan tıbbi testlerde tümörün tamamen yok olduğu anlaşıldı.

Reenkarnasyon Kitapları – Öteki Dünyadan Bir Cerrah

George Chapman, araştırmacı-yazar Roy Stemman ve Fransız bir doktor ile birlikte yazdıkları, ” Öteki Dünyadan Bir Cerrah ” adlı kitabında Dr. Lang’in bu olağanüstü tedavilerine geniş bir şekilde değiniyordu. Kitapta Lang’in birkaç celsede genç bir delikanlıdaki habis tümörü tedavi ettiği ve yine bir ameliyatta doğuştan felçli 7 yaşındaki bir çocuğu yürütmeyi başardığı gibi birkaç hikaye anlatılıyor…Başka bir hikayede buluşmak üzre…

Yaşanmış Gizemli Olaylar – Gerçek Reenkarnasyon Hikayeleri ile ilgili yazı hoşunuza gittiyse Benzer Yazılar İçin:

1-Reenkarnasyon Hikayeleri – Yaşanmış Reenkarnasyon Örnekleri
2-Yaşanmış Korkutucu Hikayeler – Gerçek Değişik Hikayeler
3-Çanakkale’nin Alçıtepe Köyü ‘nde Yaşanmış Esrarengiz Şehit Hikayesi
 Reenkarnasyon hikayeleri ile ilgili daha fazla bilgiye İngilizceniz varsa buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir