KORKU HİKAYELERİ

Şeker Adam Hikayesi – Candyman Kısa Korku Hikayesi

Şeker Adam Şehir Efsanesi – Candyman Kısa Korku Hikayesi

Bugün sizlere filmi de çekilen ünlü bir şehir efsanesi Candyman ‘i anlatıp Şeker Adam Şehir Efsanesi ile ilgili kısaca bildiğim şeyleri aktaracağım. Şeker Adam Hikayesi veya bilinen adıyla Candyman kısa korku hikayesi bir adamın hunharca katledildikten sonra başka bir alemde yaşamaya devam etmesi ve adını beş kez “Candyman” şeklinde tekrarlayan kişiler aracılığı ile dünyaya dönüp sevdiği kadını araması ile ilgilidir. Şimdi dilerseniz Candyman Hikayesi ‘ne geçelim.

Daniel Robitaille 1890’lı yıllarda New Orleans’da bir kölenin oğluydu. Zengin bir toprak sahibi, kızı Caroline Sullivan’ın portresini çizmesi için Daniel’ı seçer. Sonrasında Daniel ile Caroline ırk farklılıklarına rağmen birbirlerine aşık olurlar ve bir gün Caroline hamile kalır. Çocuk Daniel’ den olduğu için Caroline’in babası öfkelinir çünkü Daniel bir kölenin oğludur. Bunun üzerine Daniel’i öldürmek için Caroline ‘in babası birkaç kişi ile anlaşır. Bu kişiler Daniel’i yakalar ve sağ elini testere ile keserek ona işkence yaparlar . Elini kesip aldıktan sonra Daniel üzerine yakındaki bir kovandan bal dökerler. Arılar, Daniel’i sokarken, katiller  bala bulanan Daniel e gülerek ona “Şeker Adam“ diye seslenirler.

Şeker Adam Hikayesi - Candyman Kısa Korku Hikayesi
Şeker Adam Hikayesi – Candyman Kısa Korku Hikayesi

Candyman Aynaya Bakıp Kendisini Görüyor

Daniel’den haber alamayan Caroline sevgilisini öldüren kişilere ulaşır ve sonra sevgilisinin öldürüldüğü yere gider. Burada yüzü arılar ile sarılmış ve vücudunun her yanı arıların saldırısına uğramış Daniel’i görür. Daniel’in görüntüsü o kadar mide bulandırıcıdır ki Caroline ona sırtını dönüp ayna kullanarak bakar. Sadece Daniel’in yüzünü görecek şekilde aynasını tutup Daniel’e onu çok sevdiğini söyler. Daniel’in gözleri bir an için açılır ve aynada kendisini görür. Son nefesinde “Candyman” der. Caroline aynayı alıp Daniel’in doğduğu yere gidip toprağa gömer ve burada kızları Isabel’i büyütür. Fakat Daniel’in ruhunun aynada sonsuza kadar sıkıştığından haberdar değildir.

Aynaya Bakarken 5 Kez Candyman Diye Tekrarlayın

Daniel’in özgürlük bulmasının tek yolu birinin ayna karşısında adını beş kez “Candyman” şeklinde tekrar etmesidir. Birisi aynaya bakarak 5 kez Candyman diye tekrarladığında kısa bir süreliğine Candyman özgür kalır ve adını söyleyen kişi ile beraber yolculuk etme fırsatına sahip olur. Bunun karşılığında ona bu imkanı veren kişilere bir teşekkür olarak kendisinin bulunduğu aleme gidip onun gibi ölümsüz olma şansı sunar. Fakat bu teklifi kabul edenler onun gibi özgür değil onun kölesi olurlar.

Candyman Kısa Korku Hikayesi Şeker Adam Şehir Efsanesi
Candyman Kısa Korku Hikayesi Şeker Adam Şehir Efsanesi

Candyman sevdiği tek kişi olan Caroline ile ilgili anıları ile sonsuza kadar yalnızlığa mahkum bir hayat sürer. Kapanışı yukarıdaki resimde yazılı, ünlü Candyman Repliği ile yapalım: “Ölümün çocukları korkutacak, sevgililerin birbirlerine daha sıkı kenetlenmesini sağlayacak bir masal olacak. Benimle gel ve ölümsüz ol.”

Şeker Adam Şehir Efsanesi – Candyman Kısa Korku Hikayesi Benzeri Hikayeler Okumak İstiyorsanız:

1-Korku Hikayeleri
2-Aynalı Ev Şehir Efsanesi
3-En Korkunç Hikayeler – Elisa Lam Cinayeti

Candyman Hikayesi hoşunuza gittiyse buradan Candyman (Şeker Adam) filmi fragmanını Youtube üzerinden izleyebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Şeker Adam Şehir Efsanesi (Candyman) Çocukluk yıllarımın filmiydi ozamanlar geceleri kanal 6da yayınlanırdı fakat seslendirmesi oldukça kötüydü, filmi izledikten sonra aynanın karşısına geçerdim korkarak candyman derdim ne günlerdi be… eskilere daldım yine çok sağolasın internetten bulabilirsem hemen açıp izleyeceğim…

    1. Böyle düşünmenize sevindim. Ben de aynı şeyleri Beterböcek için hissediyorum. Beterböcek pazar günleri sabah yayımlanırdı. Sobamizin üzerinde ekmek ısıtır izlerken yerdik, güzeldi o günler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı