KORKU HİKAYELERİ

En Korkunç Hikayeler – Yaşanmış Esrarengiz Olaylar

Yaşanmış En Korkunç Hikayeler – Elisa Lam Cinayeti

En Korkunç Hikayeler – Yaşanmış Esrarengiz Olaylar konulu yazımızda bugün Elisa Lam ile ilgili gerçekten yaşanmış kısa bir korku hikayesi anlatacağız. Hikayenin gerçek olması eminim sizin tüylerinizi de diken diken edecek. Yaşanmış korkunç hikayeler diğer hikayelere göre okuyucuyu daha fazla etkiler. Şöyle ki, bir Stephen King kitabı okuduğunuzda ya da bir Hitchcock filmi izlediğinizde korksanız da anlatılanların gerçek olmadığını bildiğiniz için rahat bir nefes alabilirsiniz. Çünkü okuduğunuz kitap ve izlediğiniz film sadece bir kurgudur. Ancak gerçek korku hikayeleri, saygın haber kuruluşları aracılığıyla meşrulaştırılmış olanlar, gerçekten soluğunuzu kesebilir. Çünkü birileri oradaydı ve anlatılan hikayeyi gerçekten yaşadılar. Anlatılan öyküler herkesin başına gelebilir nitelikte öyküler. Şimdi gelin Elisa Lam ile ilgili hikayemize geçelim.

Elisa Lam Cinayeti

Elisa Lam en son 31 Ocak 2013’te Los Angeles şehir merkezindeki Cecil Hotel’in lobisinde görüldü. Batı Sahilinde gezi yapıyordu ve bu geziyi bloğunda paylaşıyordu. Her gün ailesi tarafından telefon ile aranıp kontrol ediliyordu. 31 Ocak’ta bu çağrılar durdu. Lam kaybolmuştu. Sonrasında arama kurtarma için polisten destek alındı. Ailesi de aramaya yardım etmek için geldi.

En Korkunç Hikayeler - Elisa Lam Cinayeti
En Korkunç Hikayeler – Elisa Lam Cinayeti

Şubat ayı içerisinde kaldığı otel incelendi ve  Elisa Lam’in kaybolmadan önceki asansör görüntüleri ortaya çıkarıldı. Görüntülerde Lam asansörde garip bir şekilde davranıyor ve görünmez insanlarla konuşmaya çalışıyor. Devamında asansör kapısının köşesine bakıyor, köşede çömeliyor, kapıyı açıp kapatıyor…Ancak videodan Elisa Lam ’e neler olduğu tam olarak anlaşılamıyor. Söz Konusu videoyu buradan izleyebilirsiniz

Aslında video izlendikten sonra arama kurtarma ekibinin kafasındaki soru işaretleri daha da çoğalıyor çünkü o ana dek fiziksel gerçekliklerle, mantıksal yaklaşımlarla olayın üzerindeki sır perdesi aralanmaya çalışılırken, şimdi olay tamamen paranormal bir hal alıyor.

O sırada otel konukları Cecil Hotel su kaynağında garip şeyler olduğunu bildirmeye başlıyor. Bunlardan birkaçı şöyle:

Sabina Baugh, soruşturma boyunca sekiz gün otelde kaldı ve şunları aktardı: “Duş korkunçtu. Çünkü musluğu açtığınızda, su ilk önce iki saniye siyah geliyor ve sonra normale dönüyordu. Musluk suyunun korkunç bir tadı vardı. Bu tat o kadar garipti ki aynı anda hem tatlı hem de iğrençti”

En Korkunç Hikayeler - Yaşanmış Esrarengiz Olaylar - Elisa Lam
En Korkunç Hikayeler – Yaşanmış Esrarengiz Olaylar – Elisa Lam

Otelde 1 hafta geçiren ekip yaşanılan şeylere rağmen hiçbir şeyden şikayet etmedi. Fakat  yine de otelin su kaynağının kontrol edilmesi amacıyla 19 Şubat sabahı bir otel çalışanı çatıya çıkartıldı. Görevli, otelin su depolama tanklarını araştırmak için bir merdiven kullanarak su depolama tanklarının üstüne çıktı. Manzara korkunçtu. Kişisel eşyalarının yanında Elisa Lam ’in parçalanmış çıplak vücudu deponun içinde yüzüyordu. Yapılan otopsiden sonra Elisa Lam’in ölümü “Yanlışlıkla su deposunun içine düşerek boğulma” şeklinde kayıtlara geçer.

NBC Los Angeles haber kanalı o dönem, otel geçmişindeki garip olaylar hakkında şöyle bilgi vermiştir.

Cecil Otel ‘de Kalan Seri Katiller

Su deposunun olduğu alana girebilmek için kullanılan metal bir mandal var. Ancak bu mandalın bir kilit ile güvenliği sağlanıyor. Bunun dışında herhangi bir şekilde kilit açılıp mandal kaldırılıp çatıya erişimin olması durumunda aktifleşen bir alarm var.

Cecil Hoteli alışılmadık bir tarihe sahip. 1980’lerde 14 cinayetten suçlu bulunan “Night Stalker” lakaplı Richard Ramirez, 1985’te 14. katta kaldı. Başka bir seri katil Jack Unterweger, 1991’de Cecil Hotel’de kaldığı süre boyunca üç fahişeyi öldürmekten suçlu bulunup hapse atılıyor ve 1994’te Jack Unterweger hapiste intihar ediyor. 1962’de yine Cecil Otel ‘de kalan bir kadın, otel pencerelerinden birinden atlayarak intihar ediyor. Ne yazık ki, intihar eden kadın o an otelin önünden geçmekte olan birinin üzerine düşüyor ve ikisi de oracıkta ölüyor.

En Korkunç Hikayeler – Yaşanmış Esrarengiz Olaylar Benzeri Gerçek Korku Hikayeleri İçin:

1-Dünyanın En Korkunç Resmi ve Yaşanmış Olayları
2-Korku Hikayeleri
3-Yaşanmış Sıradışı Olaylar

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı