KORKU HİKAYELERİ

Dünyanın En Korkunç 8 Resmi

Dünyanın En Korkunç Resmi

En korkunç fotoğraflar yazı dizimizin bugünkü kısmında sizlerle dünyanın en korkunç resmi olarak değerlendirilebilecek ürpertici fotoğraflar paylaşacağız. Söz konusu dünyanın en korkunç resimleri, hikayeleri ile birlikte paylaşılmaya çalışılacak. Baştan söyleyelim, aşağıda paylaşılan korku fotoları psikolojinizi bozabilecek türden olup etkilenebilecek kişilerin bu Korku Fotoğrafları ‘na bakmamasını temenni ediyoruz. Bununla beraber daha fazla rahatsız edici korku resimleri ve korku hikayeleri için yazı sonunda paylaşılacak yazılarımızı okuyabilirsiniz. Şimdi en korkunç fotoğraflar, öyküleri ile birlikte karşınızda.

1-Küçük Kızların Çizdiği Ürpertici Fotoğraflar

Küçük Kızların Çizdiği Ürpertici Fotoğraflar - Gerçek Olmayan Arkadaş
Küçük Kızların Çizdiği Ürpertici Fotoğraflar – Gerçek Olmayan Arkadaş

“Bu Lisa. O benim arkadaşım. Babam ve annem onu göremiyor bu yüzden bana onun sadece hayalimde yarattığım bir arkadaş olduğunu söylediler. Lisa iyi bir arkadaş.”

Dünyanın en korkunç resmi kimilerine göre küçük kızın hayali arkadaşı Lisa’yı çizdiği bu fotoğraf.

2-Fotoğraftaki Ölü Korku Resimleri

Fotoğraftaki Ölü Korku Resimleri - Tavandan Sarkan Vücut
Fotoğraftaki Ölü Korku Resimleri – Tavandan Sarkan Vücut

Ailecek fotoğraf çektirdiğimizde fotoğrafta çoğunlukla gülen insanlar görmeye alışığızdır. Ne yazık ki işler bazen ters gidebiliyor. Korku resimleri arasında bir üne sahip sıradaki fotoğrafta duvardan yere doğru sarkan ve gölgesi de duvara düşen bir vücut görünüyor. Fotoğraf uzmanlar tarafından photoshop olduğu yönünde tartışılmış fakat yapılan testler sonrası bunun böyle olmadığı ortaya çıkmış.

3-Arka Plan Korku Fotoğrafları

Fotoğrafın Arka Planında Yapılan Ayin - Korku Fotoları
Fotoğrafın Arka Planında Yapılan Ayin – Korku Fotoları

İlk bakışta fotoğrafta bir düğün veya nişan merasimi görülüyor.Fakat dikkatli bakıldığında merasimin arka planında ayin yapan bir grup olduğu fark edilebiliyor. Bu fotoğrafı ilginç kılan şey düğüne katılan kişilerin arka planda olanlar hakkında bir fikirlerinin olmaması.

4-Auschwitz Toplama Kampındaki Gaz Odası

Ürpertici Fotoğraflar - Auschwitz Toplama Kampındaki Gaz Odası
Ürpertici Fotoğraflar – Auschwitz Toplama Kampındaki Gaz Odası

Korku fotoğrafları denince akla çoğunlukla paranormal varlıkların göründüğü fotoğraflar geliyor. Fakat sıradaki fotoğraf bu tarz korku fotoğrafları arasında değil. Sanırım hiçbir şey birazdan öleceğinizi bilmek kadar korkunç olamaz. Auschwitz’de katledilen Yahudi esirlerin başına gelen ne yazık ki buydu. Tabi esirlerden birçoğu başka nedenlerle bu gaz odalarına konulduklarını düşünüyorlardı. Yukarıda görülen fotoğrafta gaz odası içine salınan zehirli gaz yüzünden ölen Yahudi esirlerin ölmeden az önce çaresizce duvarı tırnaklarıyla kazımaları görülüyor. Bu gaz odalarında ölen insanlar ne yazık ki Almanların güçlü veya işe yarar olarak görmedikleri insanlardı. Her hangi bir mesleği olan veya zayıf olmayan güçlü kadın ve erkekler bu odalara girip zehirlenmekten kurtulmuş fakat birçoğunun eşleri, kocaları, kardeşleri, anne ve babaları veya çocukları ne yazık ki bu odalara salınan zehirli gaz sonrası çaresizlikten duvarları tırnaklarıyla kazıya kazıya can vermişlerdir.

5-Regina Kay Walters ‘ın Son Anı

Dünyanın En Korkunç Resmi - Regina Kay Walters 'ın Son Anı
Dünyanın En Korkunç Resmi – Regina Kay Walters ‘ın Son Anı

Fotoğrafa baktığınızda ilk etapta işlerin yolunda gitmediğini anlayabilirsiniz, çünkü fotoğraftaki kız karşısındaki kişiden korkmuş ve ondan kendisine bir şey yapmamasını istiyor. Bunu havaya kaldırdığı ellerinden anlayabiliyoruz. Fotoğraf seri katil Robert Ben Rhoades tarafından çekilmiş. Fotoğraftaki kız ise kaçırdığı kızlardan biri, Regina Kay Walters… Ne yazık ki bu fotoğraf çekiminden sonra öldürülmüş. Fotoğrafta ölümünden az önceki halini görüyoruz. Robert Ben Rhoades ‘in 50 den fazla kişiyi öldürdüğü söyleniyor. Daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz

6-Kentucky Waverly Hills Sanatoryumunda Mary Lee ‘nin Hayaleti

Korku Fotoğrafları - Waverly Hills Sanatoryumundaki Hayalet Mary Lee
Korku Fotoğrafları – Waverly Hills Sanatoryumundaki Hayalet Mary Lee

Tüberkülozlu hastaları iyileştirmek için kurulan Kentucky Waverly Hills Sanatoryumu, zamanında hastalığın tedavisi umuduyla hastaların yatırıldığı tek yerdi. Tüberküloz tedavisinde kullanılan etik olmayan ve tehlikeli birçok tedavi yüzünden yatırılan hastaların sadece %5’i bu tedaviler sonrası hayatta kalıyordu. Rivayete göre sanatoryumda ölen 8000 kadar hasta gömülmek yerine hastanenin altında bulunan tünellere atılmıştır. Tüberkülozun tedavisinde kullanılmak üzere keşfedilen antibiyotikler sonrası sanatoryum kapatılmıştır. Fakat inanışa göre sanatoryum içerisinde hala ölen hastaların ruhları dolaşmaktadır. Bunların en ünlüsü yukarıdaki resimde de görülen, hastanede hemşire olarak çalışan Mary Lee’dir. Mary Lee hastanede çalışırken bir hastasından kendisine tüberküloz mikrobu bulaşmıştır ve 502 numaralı odada kendini asarak hayatına son vermiştir. Kimine göre intiharın nedeni tedavisi zamanında pek mümkün olmayan tüberküloz hastalığına yakalanmasıydı. Kimine göre ise Mary Lee hastanede görevli bir doktordan hamile kaldığını öğrenince hayatına son vermiştir. Öyle veya böyle inanışa göre Mary Lee’nin ruhunun hala bu hastanenin koridorlarında dolaştığına inanılıyor. Bu yüzden yukarıdaki fotoğraftaki hayaletin Mary Lee ‘nin hayaleti olduğu düşünülmektedir.

7-Ölen Çocuk İle Çektirilen En Korkunç Fotoğraflar

En Korkunç Fotoğraflar - Ölen Çocuk İle Çektirilen Hatıra Fotoğrafı
En Korkunç Fotoğraflar – Ölen Çocuk İle Çektirilen Hatıra Fotoğrafı

Eski zamanlarda bazı aileler küçük yaşta kaybettikleri çocuklarının fotoğraflarını hatıra olarak saklamak için ölümlerinden hemen sonra çocuklarını yaşıyormuş gibi fotoğraflarını çekerlerdi. Bu fotoğrafta da en önde başını yastığa koymuş uyuyor şekilde görülen küçük kız aslında fotoğraf çekilmeden kısa bir süre önce vefat etmiştir.

8-Ölen Eş ile Çektirilen Korku Fotoları

Ölen Eş ile Çektirilen Korku Fotoları
Ölen Eş ile Çektirilen Korku Fotoları

Yukarıdaki fotoğrafa benzer bir fotoğraf daha… Eşinin ölümünden 2 gün sonra kocası eşini giyindirmiş, makyajını yapmış rujunu dahi sürmüş ve onunla son bir fotoğraf çektirmiştir. Bu fotoğrafta da görüldüğü üzre ölen kişinin gözlerinin açık olması, makyajlı olması ve allık sürülerek fotoğraf çekilirken sanki canlıymış gibi çıkması sağlanmak istenmiştir. Bence dünyanın en korkunç resmi bu diyorsanız, Nekromantik filmini izlemenizi öneririm

En Korkunç Fotoğraflar ile ilgili yazımızı sevdiyseniz aşağıdaki yazılarımı da inceleyebilirsiniz:

1-Cinli Korku Hikayeleri – Mr. Widemouth
2-Korku Seansı Filminin Lanetli Bebeği Annabelle ‘in Gerçek Öyküsü
3-Çanakkale Şehit Hikayeleri

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Çok enteresan ve ilgi çekici resimler. Özellikle gizemli ve korku ayrıntılı resimlere bayılıyorum. Bu serinin devamını sabırsızlıkla bekliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı