KORKU HİKAYELERİ

Korkunç Hikayeler Oku – Hayaletli Ev Korku Hikayesi

Korkunç Hikayeler Oku – Hayaletli Ev Korku Hikayesi

Korkunç hikayeler oku yazı dizimizin ikinci korku hikayesi olan hayaletli ev korku hikayesini bugün sizinle paylaşacağız. Şimdi gelin 65 yıl önceye gidelim ve eski korku hikayeleri arasında gösterilen Fidelya hikayesini dinleyelim.

Yeni evlenmiş bir genç kız, evinde yalnız kalmaktan korktuğu kadar hiç bir şeyden korkmaz. Fakat ne gariptir ki, ekseriya yeni kurulan bir yuvanın böyle bir yalnızlık süzgecinden geçmesi mukadderdir.

Erenköy’de bir eve gelin gitmiştim. En üst katta bana bir daire ayrılmıştı. Fakat yatak odasında yalnız yatmak bana pek fena gelirdi. Kocamın ise bir iptilası vardı: Sık sık musiki toplantılarında bulunur, gece geç vakit eve dönerdi. Bu yüzden toplantı olduğu geceler ben paşa efendinin bizim için tahsis ettiği Rum hizmetçiyi, Fidelya’yı yanıma çağırır, yatağını karyolamın yanına serdirir, öyle yatardım.

Korkunç Hikayeler Oku - Hayaletli Ev Korku Hikayesi
Korkunç Hikayeler Oku – Hayaletli Ev Korku Hikayesi

Yine bir gece yemekten sonra erkenden yattık. Dışarıda parlak bir ay vardı. Aydınlık bir geceydi. Yazın bütün güzelliği etrafa hakimdi. Çiçek kokuları açık penceremden odaya akıyor, tatlı bir rüzgar tülleri uçuruyordu.
Gece yarısına doğru birdenbire sanki biri uyandırmış gibi, gözlerimi açtım. Saate baktım, 12’yi gösteriyordu. Dışarıdan da bir ayak sesi gelmeye başladı. Bu ayak sesleri ise kocamın ayak seslerine çok benziyordu. Gelen seslerden bahçe kapısını açtığını ve içeriye girdiğini anladım.

Gizemli Kişi Merdivenleri Çıkıyor

—”Fidelya, Fidelya! Kalk artık, beyefendi geliyor!.. Haydi topla yatağını!” dedim. Fidelya yerinden fırladı, hemen yatağını topladı, bir solukta yandaki odaya taşıdı.
— Ben gideyim hanımefendi Allah rahatlık versin.
—”Hayır dur, bey gelsin belki yiyecek bir şey ister!” dedim. Fidelya itaat etti, geldi, uyku sersemliği ile karyolamın başucundaki komodinin yanında duran sandalyeye oturdu.
— Ne de uyumuşuz!
— Evet, işte bak, Tevfik bey merdivenleri çıkıyor.

Kocamın ayak sesleri gelip kapıda durmuştu. Saniyeler içinde kapının açılmasını bekliyordum. Oda aydınlıktı, çünkü uyandığım zaman lambanın fitilini açmıştım. Artık Tevfik’in içeri girmekte ihtiyat göstermesi lüzumsuzdu. Fakat, Tevfik içeri girmiyordu. Kapı açılmıyordu… Bir an için kocamın bir şaka yapmak istediğini hatırlayarak: “Tevfik, girsene içeriye!” diye seslendim. Fakat yine ses çıkmadı. Sadece kapının buzlu camları arkasındaki küçük tüller hafifçe sallandı. Gözlerimi açarak: “Tevfik! “diye bağırdım.

Birbiri ardına geçen derin sessizlik saniyelerinde kan beynime sıçradı, bütün arkamı soğuk bir titreme kapladı. Ve kendimi donup kalmaktan kurtarmak için yerimden fırlayarak kapıya koştum, topuzu çevirdim ve kapıyı açtım.
Hayır, dışarda hiç kimse yoktu. Kimseler… tek bir canlı mahluk yoktu. Her şey derin bir sessizlik içindeydi. Bu hal bana büyük bir korku verdi. Dehşet içinde: “Fidelya! çabuk, kapıyı kapa!” diye haykırdım ve kendimi yatağıma attım. Fidelya, tanrının bir lütfü olarak korkmamıştı, hemen koştu ve yanıma gelip saçımı okşamaya başladı. “Hanımefendi,  bir şey yok, bir rüya gördünüz!” diyordu.

Sabaha kadar titredim ve o gece kocam ancak saat üçe doğru geldi. Geldiğinde usulca beni uyandırdı ve üzgün bir sesle: “Rum hizmetçimiz Fidelya bu akşam Hakkın rahmetine kavuşmuş, zavallı… seni çok severdi!” dedi.

Hayaletli Ev korku hikayesi hoşunuza gittiyse Korkunç Hikayeler Oku yazı dizimize aşağıdan devam edebilirsiniz:

1-Aynalı Ev Korku Hikayesi
2-Çanakkale Şehit Hikayeleri
3-Yaşanmış Gerçek Korku Hikayeleri

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı