KORKU HİKAYELERİ

Korkunç Hikayeler Oku – Aynalı Ev Korku Hikayesi

Korkunç Hikayeler Oku

Korkunç hikayeler oku yazı dizimiz 30.12.2017 tarihiyle bugün başlıyor arkadaşlar. Artık haftanın en az iki günü önceden duymadığınız korkunç hikayeler ile karşınızda olacağım. Korkunç hikayeler oku yazı dizimizde bugün size İspanya’nın eski kısmında yer alan Cadiz isimli şehirde La Casa De Los Espejos veya Aynalı Ev diye adlandırılan terk edilmiş evde geçen hikayeyi anlatacağım. Bu hikaye korkunç şehir efsaneleri arasında geçiyor. Şehir efsanesi diyorum çünkü bu olayın İspanya’nın Cadiz şehrinde yüzyıllar önce yaşandığı iddia ediliyor.

Korku Hikayeleri ‘ne konu olan Aynalı Ev her ne kadar dışarıdan sakin ve tehlikesiz görülse de Cadiz bölgesinde yaşayan çoğu kişi bu ev ile ilgili hikayeyi bildiklerinden durumun böyle olmadığının farkındalar. Şimdi gelin korkunç şehir efsaneleri arasında gösterilen Aynalı Ev korku hikayemize başlayalım

Korkunç Hikayeler Oku - Korkunç Şehir Efsaneleri
Korkunç Hikayeler Oku – Korkunç Şehir Efsaneleri

Korkunç Şehir Efsaneleri – Aynalı Ev Korku Hikayesi

Şehir efsanesine göre İspanya deniz kuvvetlerinde önemli bir amiral, eşi ve kızı ile burada yaşar. İşi gereği amiral sürekli seyahat eder ve uzun süre eve dönemez. Bu yolculuklarında amiral birçok egzotik şehri gezer fakat aklı hep evde bıraktığı küçük kızındadır. Amiral, kızını her şeyden, kendi canından bile çok seviyordur ve her evden ayrılışında aklında olan tek şey küçük kızıdır.

Amiralin kızı ayna koleksiyonu yapıyordur. Amiral her seyahat dönüşü kızına, uğradığı egzotik şehirlerden aldığı aynaları hediye olarak getirir. Bu böyle sürüp gider ve yıllar geçtikçe yaşadıkları ev ayna ile dolar. Küçük kız evdeki aynaları çok sevmekte ve sürekli aynalar arasında dolaşıp her aynada kendini seyretmektedir.

Amiral uçsuz bucaksız okyanuslarda süren seyahati boyunca sürekli kızını düşünür. Arkadaşlarına küçük kızının Cadiz’deki en güzel kız olduğunu söyler. Bu arada amiralin eşi bunalıma girmiştir. Geçen senelerden sonra eski güzelliğini kaybettiğinden evinde bulunan onca aynada kendi görüntüsünü görmeye dayanamaz artık. Ayrıca kızını da güzelliğinden ve eşinin ona olan ilgisinden dolayı iyice kıskanmaya başlar. Giderek ağır bir depresyona giren kızın annesi amiral evde yokken sürekli kızı ile kavga etmeye başlar. Annesi artık kızına beslediği öfkenin yanında ona karşı önüne geçemediği karanlık şeyler de düşünmeye başlamıştır.

Amiralin emekli olmadan önce çıktığı son seferden önce eşi bir plan  yapar ve amiral evden ayrıldıktan sonra bu planını uygulamaya koyulur. Kızına zehirli bir içecek hazırlayan anne bunu kızına içirir. Zehirli içeceği içen kız günlerce acı çeker. Öyle ki kızın bir süre sonra gözlerinden ve ağzından aşırı kan gelmeye başlar. Çok geçmeden kız vefat eder. Kızının ölümüne sevinen annesi artık eşi ile kendisinin arasına bir başkası giremeyeceğinden eşinin onu daha çok seveceğini düşünür. Fakat…

Amiral, Kızının Ölümü İle Yıkılıyor

Seyahat sonrası evine dönen amirali eşi kapı önünde karşılar. Soğukkanlı bir şekilde amirale, o seyahatteyken kızının korkunç bir hastalığa yakalandığını ve bu nedenle öldüğünü söyler. Bunu duyan baba gözyaşlarını tutamayıp ağlar ve sonrasında günlerce kızının odasından çıkmaz. Amiral, başı elleri arasında sürekli ağlamaktadır.

Bir gece amiral yine ağlarken kızının odasında asılı duran bir aynaya gözü takılır. Aynaya doğru yaklaştığında korkar çünkü kızı aynada ona doğru bakıyordur. Amiral ne yapacağını bilemez her ne kadar korksa da aynada ona bakan kız canından çok sevdiği küçük kızıdır. Birden aynadaki görüntü değişir. Artık aynada eşi görünmektedir. Annesi kızına bir içecek hazırlamaktadır, içeceği hazırladıktan sonra içine kattığı zehir aynada görünür. Zehri gören amiral titremeye başlar. Sonrasında aynada izlediği görüntüde bu içeceğin kızı tarafından içildiğini görür. Aynadaki görüntü hızlı bir şekilde değişmektedir. Biraz sonra aynadaki görüntüde amiralin kızı, ağzından ve gözünden kanlar akıyor şekilde hastalığının son safhasında görünür. Tüm olanlara şahit olan amiral daha fazla dayanamaz ve aşağı inerek kendi yatak odasına gider ve eşini boğmaya kalkar. Ona gerçeği söylemesini yoksa onu öldüreceğini söyler ve eşi amirale her şeyi anlatır…

Hapse atılan kadın ömür boyu hapis cezasına çarptırılır. Evde tek başına kalan amiral ise kızının ölümüne daha fazla dayanamaz ve artık onun öldürüldüğü bu evde yaşamak istemez. Çünkü her aynaya bakışında kızını görür, kimisinde kızı saçlarını yaparken kiminde elbisesine bakarken… Kızının hayalini görmeye dayanamayan amiral evi kapatır ve Cadiz’den ayrılır. Yüzyıllar boyu terk edilmiş bir şekilde kalan aynalı ev günümüze dek varlığını korur.

Aynalı Ev (La Casa De Los Espejos) Gerçekten Bir Şehir Efsanesi Mi?

Aynalı ev civarında yaşayan kişilerin iddiasına göre bazı geceler evden çığlık sesleri gelmekte ve çığlıklar arasında küçük bir kızın acı çeker şekilde ağladığı duyulmaktadır. Ayrıca söylentiye göre evin içini gezmeye gelen bir kişi yanlışlıkla kızın odasındaki aynalardan birine çarpıp yere düşürmüş ve kırmıştır. Paramparça olan aynanın parçalarını toplamaya çalışan dikkatsiz ziyaretçi ayna parçalarından birinde kendi yerine kızın yansımasını görünce koşarak evden kaçmıştır. Buna benzer diğer bir olayda ise evdeki aynalarda kendini izleyen bir başka ziyaretçi diğer aynalardaki yansımalardan küçük bir kızın onu takip ettiğini fark etmiş ve korkarak evden çıkmıştır.

La Casa De Los Espejos -İspanya Cadiz
La Casa De Los Espejos -İspanya Cadiz

Yıllar geçtikçe Aynalı ev (House of the Mirrors) ile ilgili hikaye Cadiz’den Meksika’ya yayılır. Şehir efsanesi o kadar yayılır ki birçok ülkeden genç anlatılan olayın gerçek olup olmadığını öğrenmek için evi ziyaret eder. Hatta terk edilmiş evin içinde kim daha uzun süre korkmadan durabilir diye gençler arasında bir oyun da başlar. Yalnız denilene göre Aynalı Ev ‘e giren bir kişi ikinci bir kez bu eve girmeye cesaret edememektedir.

Aynalı Ev hikayesi hoşunuza gittiyse aşağıdaki linklerden ilgili diğer korku hikayelerini okuyabilirsiniz.

Korkunç Hikayeler Oku:

1-Gerçekten Yaşanmış Sıradışı Olaylar – Yaşanmış Korkunç Olaylar
2-Çanakkale Şehit Hikayeleri
3-Elke Sommer’in Lanetli Evinin Gerçek Öyküsü

La Casa De Los Espejos yani Aynalı Ev’i görmek isterseniz buraya tıklayarak Youtube üzerinden bu evin şimdiki halini görebilirsiniz.

İspanyolca biliyorsanız buradan hikayenin İspanyolca versiyonunu da Youtube üzerinden izleyebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı