GİZEMLİ OLAYLAR

Ünsüz Kahin Mother Shipton Kehanetleri

Shipton Ana Kehanetleri

Bildiğiniz ünlü kahinler kim? diye sorsam eminim hepiniz ilk olarak Nostradamus ‘un ismini söyleyeceksiniz. Çünkü Nostradamus kehanet deyince aklımıza gelen ilk ünlü isim. Bugün kehanetleri ile sizi dehşete düşürecek ve büyük bir olasılıkla tanımadığınız Shipton Ana veya Mother Shipton hakkında konuşacağız. Shipton Ana kehanetleri ile yüzlerce yıl öncesinde günümüzün dünyasını ve daha ötesini anlatmıştır. Shipton Ana önemli bir kahin çünkü bazı kehanetleri Nostradamus’tan bile ötede. Şimdi söz konusu gizemli olaylar nasıl başlıyor, öğrenelim.

Herkes geleceğini bilmek ister, geleceği öğrenmek öylesine bir tutku ki, bu yüzden geçmişi pek düşünmeyiz. Oysa eskiler, “Geçmiş gelecekteki olayların unutulmuş resimleridir” derler. Gelecek deyince akla kehanet ve kahinler geliyor tabii ki, bildiğimiz kahinler vardır ama hiç adını sanını duymadığınız daha öyleleri var ki… İşte bunların başında da İngiltere’nin Yorkshire Bölgesinde Knaresborough Kasabası’nda günümüzden 500 yıl kadar önce yaşamış olan Mother Shipton veya Shipton Ana geliyor, yaşadığı çağda cadı olarak tanınan bu kadın hakkında bilinenler gerçekten inanılmaz.

Mother Shipton Kehanetleri

Önce kuşkuculara bir mesajımız var, Shipton Ana ile ilgili orjinal belgeler ve hakkında yazılmış olan kitaplar bugün İngiliz kitaplıklarında duruyorlar ve bunların yüzlerce yıl önce yazıldığı kesin, isteyen gidip görebiliyor. Şimdi Shipton Ana ‘nın bazı kehanetlerini paylaşalım ve kararı sız verin:

Mother Shipton Kehanetleri
Mother Shipton Kehanetleri

-Sonra evrensel barış olacak tüm dünyada ve sonra o göklere gidecek bütün bunlar kadınlar pantolon giy diklerinde, binalar yıldızlara yükseldikten sonra olacak,”
-Arabalar atsız gidebilecekler, her yerde kazalar olacak. Dünyanın her yerinde düşünceler uçacak, bir göz kırpacak kadar kısa bir süre içinde,
-Tepelerin üzerinden insanlar geçecek, üstelik hiçbir ata binmedikleri halde.
-Suyun altında insanlar yürüyecek,suyun altında gezecek, uyuyacak ve konuşacaklar.
-Göklerde insanlar görülecek,beyaz, yeşil ve siyahın içinde.
-Demir suda yüzebilecek,aynen tahta tekneler kadar kolayca…

Ne dersiniz? Bunların yüzyıllarca önce yazıldığını bir düşünün Biraz açalım mı? Önce trenler, otomobiller sonra telsiz, telgraf, radyo, ardından motorlu hava ve kara araçları çok açık bir şekilde anlatılmamış mı? Ardından Shipton Ana denizlerin altında ulaştığımız teknolojiden söz ediyor, denizaltıları, su altı modülleri tarif ediyor. Beyaz gövdelerinin üzerinde siyah ve yeşil yazılar bulunan uçakları veya roketleri, daha sonra da gemileri… Shipton Ana’nın bunları nasıl bilebildiği konusunda hiç ama hiçbir fikrimiz yok. Hakkında bilinen tek gerçek, bir kahin, iyi bir şifacı olduğu ve yaşadığı çağda bir cadı olarak tanındığı. Yaşamı hakkında gerek Londra ‘daki Swiss Cottage Library’de bulunan belgeler, gerekse de British Museum kaynakları, onun bir tür evliya olarak kabul edildiği şeklinde

Kahin Shipton Ana Başbakanın Sonunu Görüyor…

Knaresborough’daki “Shipton Ana Merkezi” nde anlatılanlara göre 1488 yılında şimdi bir müze olarak kullanılan Shipton Ana Mağarası ‘nda doğmuş, daha sonra çevrede Başpiskoposu olan Kardinal Wolsey, Kraliçe Anne Boleyn’in nikahını yaptırmamıştı, sonunda da zavallı kraliçenin yaşamını yitirmesine neden oldu, işte o zaman Shıpton Ana, bunun günah olduğunu ve Kardinal’ın, tanrının huzurunda suçunu kısa zamanda ödeyeceğini söyledi. Kehanet duyuldu ve Kardinalin kulağına kadar gitti. Kardinal Wolsey kızmıştı, engizisyon gücüne dayanarak Knaresborough’a gidip Shipton Ana ’yı bizzat yakacağını ilan etti. Bunu duyan Shipton Ana  şun kehanette bulunmuştur:

Kardinal Wolsey beni yaktıramayacak.  Kardinal buraya  kadar gelecek ama kasabamı ancak uzaktan görebilecek      kadar yaşayacak. Ayrıca evinden ayrılmasını da yaşamıyla ödeyecek.

Tarih aynen yazıyor, Kardinal Wolsey York’a ulaştı, sağlığı iyi değildi. Kente on mil uzaktaki bir şatoda mola verdi, şatonun kulesine çıkarak uzaktan Shipton Ana’nın kasabasını seyretti. Yola devam edecek hali yoktu ve o akşam Kral’dan gelen bir haberci Londra’ya dönme emrini getirdi. Hakkında dava açılmış ve Kraliçe’ nin ölümüne neden olmakla suçlanıyordu, rakipleri boş durmamıştı. Kardinal zar zor geri dönebildi ama yargılanamadan hastalığı ilerledi ve öldü. Sonuç olarak Shipton Ana yanılmamıştı Kardinal Wolsey olayı Mother Shipton ‘ın tarihe geçmesine neden olan en önemli olaydır.

İkinci Dünya Savaşı Hakkında Kehanetler

Bu tür mega kahinlerin kendi ülkelerinin geleceği ile de yoğun olarak ilgilenmeleri dikkat çekicidir. Ne yazık ki bizler kendi geçmişimizde bu tür örnekleri pek bulamıyoruz. Bunun bir nedeni, böyle bir araştırmaya kimsenin kalkışmaması olabilir. Karanlık, tozlu arşivlerde ne inanılmaz olayların ve gerçeklerin yattığını düşünmek dahi heyecan verici. Shipton Ana kehanetleri arasında bir diğer ilginç örnek de 2. Dünya Savaşı ile ilgili:

-Ateş ve su bir araya gelecekler,
-İngiltere Yahudi’ye sığınak olacak.
-Yahudi aşağılanacak, ezilecek, tüm Hristiyanlık bütün olarak doğuncaya kadar.

Shipton Ana’nın tarifiyle ateş ve su bileşimi deniz ve hava savaşlarını ima ediyor, ardından Nazilerin Yahudilere uyguladığı Soykırımın ve sonunda da Hristiyan müttefiklerin bütünleşip Almanya’yı durdurmalarının kehanetlerini görüyoruz, peki ötesi var mı? Elbette var, Shipton Ana bugünün ötelerine de bakmış:

-…Zambak mutlu bir dünyada olacak ve denizde aslana karşı yürüyecek, sayısız gemilerle bir yanda olacak. Sonra insanoğlu gelecek, vahşetle ve silahlarla…Ay topraklarındaki krallık görkemli olacak ve insanoğluna karşı yardım aramak için o geçecek aslanın topraklarına. Sonra doğudan kartal gelecek ve insanoğlu ışınlarla şatoları ve Thames’i yıkacak. Birçok ülke arasında savaşlar olacak, kanlı savaşlar görüyorum. Zambak F.K. tacını kaybedecek, insanoğlu 4. yılında K.W.’yi seçecek ve tüm dünyada evrensel barış olacak. Sonra o göklere gidecek. Bütün bunlar kadınlar pantolon giydiklerinde, binalar yıldızlara yükseldikten sonra olacak.

Benzer Yazılar İçin:
1-İntihar Ettiren Yasaklanan Şarkı “Kasvetli Pazar”
2-Mezardan Gelen Sesler
3-Elke Sommer’in Yaşadığı Gerçek Hayalet Hikayesi

Ayrıca, Shipton Ana Kehanetleri ve Mother Shipton’ın kendisi ile ilgili detaylı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı