KORKU HİKAYELERİ

Çanakkale’nin Alçıtepe Köyü’nde Yaşanmış Esrarengiz Şehit Hikayesi

Çanakkale Şehit Hikayeleri

Çanakkale Şehit Hikayeleri Çanakkale Savaşı sırasında veya sonrasında yaşanan çoğu paranormal olan yaşanmış gerçek hikayelerdir. Savaş sırasında veya sonrasında yaşanan bu paranormal olayların hüzünlü olanları kadar gizemli ve korkunç olanları da vardır. Bizim bugün anlatacağımız korku hikayesi Çanakkale Savaşı sonrası, 80li yıllarda, yaşanmış gerçek bir hikayedir. Çanakkale’nin Alçıtepe Köyü’nden İsmail Aldıkaçtı ‘nın başına gelen bu olayı onun ağzından anlatıyoruz.

On yıl kadar önce bahçemde düzenleme yaparken bir ceset buldum, daha doğrusu bir iskeletti bu. Cesetin elbiseleri çürümüştü, sadece pantolon cebi sağlamdı ve bir de onca seneye rağmen hiçbir şey olmamış bir matara vardı yanı başında. Merakımdan bir şey var mıdır diye elimi cesetin elbise cebine soktum. Elime bir şey geldi, çıkardığımda bunun bir saat olduğunu gördüm. Saat gümüştendi, ayrıca pırıl pırıl ilk günkü kadar temizdi.

Yaşanmış Esrarengiz Olaylar
Yaşanmış Esrarengiz Olaylar

02:15 Geçe Duran Saat

Gümüş saate dikkatle baktığımda duran ibresinin 02:15’i gösterdiğini gördüm. Bir de kendi saatime bakayım dedim ve gariptir benim saatim de öğleden sonra iki çeyreği gösteriyordu. Herhalde rastlantıdır diye düşündüm fakat içimden bir ses tüm tuhaflıkların bu yaşadığım şeylerle sınırlı kalmayacağını söylüyordu. Duran saati çevirip tekrar kurdum ve çalışıyor mu diye kulağıma götürdüm ve çıkan ince mekanik seslerden çalıştığını anladım. Sonra cesetin yanında duran mataraya baktım. Bir Türk askerinin matarası idi bu. Ne hikmetse mataranın içinde hala su vardı, hem de dupduru. Mataranın içindeki suyu boşalttım ve matara ile birlikte gümüş saati yanıma alarak eve koyuldum.

Ölü Asker Saat ve Matarasını İstiyor

O gece yarısı bir kabus gördüm. Rüyamda yaralı bir asker ağlıyor, matarasını ve gümüş saatini istiyordu. Bana saatine bakıp namaz vaktini öğrendiğini ve matarasındaki su ile de abdest aldığını söylüyordu. Bunları ondan aldığım için yaralı asker ağlıyordu. Kabustan uyandığımda saate baktım. Saat gece yarısı 02:15’i gösteriyordu. O kadar çok korkmuştum ki. Bütün bunlar artık rastlantı olamazdı. Mezarda yatan askerden aldığım saat ve matarayı hemen götürmeliydim. Yatsı vakti geçmemişti, sabah vaktine de epey süre vardı. Fakat çarpılırım diye korktuğum için sabah vaktini bekledim. Sabah ezanı okunur okunmaz kalkıp aldığım eşyaları şehidin mezarına götürüp, gömdüm.

Benzer Hikayeler İçin:

1-Hüzünlü Savaş Hikayeleri – Şehit Hasan
2-Mr. Widemouth Korku Hikayesi
3-Elke Sommer’in Lanetli Evinin Gerçek Öyküsü

Çanakkale Şehit hikayeleri ile ilgili daha fazla içeriğe buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı