GİZEMLİ OLAYLAR

Yaşanmış Garip Olaylar – Gerçek ilginç Hikayeler

Gerçekten Yaşanmış Garip Olaylar – Gerçek ilginç Hikayeler

Bu yazıda tarihte yaşanmış garip olaylar anlatılacaktır. Anlatılacak bu gerçek ilginç hikayeler kafanızda bir soru işareti bırakacak olursa internet üzerinden, yazıda geçen yaşanmış garip olaylar ile ilgili bir araştırma yapabilirsiniz.

James Lewis Kardeşler

Yaşanmış Garip Olaylar yazısının ilk tuhaf olayı ABD Ohıo’da geçiyor. 1939 yılında Lewis ailesinin ikiz erkek çocukları oldu, durumları çok kötüydü ve çocuklara bakmaları imkansızdı. Bu yüzden, aile çocuklardan birisini evlatlık olarak vermek zorunda kaldı. 40 yıl sonrasına kadar iki kardeş bir araya gelemediler ve sonra bir gün buluştular.Buluştukları gün gizemli olaylar başladı.İki kardeşe de James adı verilmişti, ikisi de avukatlık eğitimi görmüştü, mekaniğe ve halıcılığa meraklıydılar üstelik usta derecesinde… James kardeşlerin evlendikleri kadınların ikisinin de adları Lında’ydı. İkisinin de birer oğulları olmuştu ve birbirinden habersiz iki kardeş, oğullarının adlarını James Allan koymuşlardı. Her iki James Allan da ikişer defa evlenmişti ve ikinci karılarının adı Betty’ ydi. Benzerlikler bu kadarla sınırlı değil. İkisinin de köpekleri vardı ve adı Toy’du. Her ikisi de her yaz Florida. St Petersburg’da tatile gidiyorlardı. (Readers Digest Dergisi, 1980 Ocak sayısı)

21 Sayısının Laneti ve 16. Louis 

İçinde bulunduğumuz ortamda yaşarken kesin olarak hiçbir şeyin değişmeyeceğini sanıyor ve birdenbire normal dışı fakat gerçek ilginç hikayelere ile karşılaştığımızda şok geçiriyoruz. Oysa, görebilmeyi becersek veya uyarıları kabullenip yaşam yolumuzu değiştirebilsek acaba hayatımız değişir mi?..Şimdi Fransız Devrimi ‘nin talihsiz kralı 16. Louis ve  21 Sayısının Laneti üzerine olan ve gerçekten yaşandığı iddia edilen o tuhaf hikayeye geçelim.

Louis daha çocukken garip bir adam ziyaretine geldi, genç kral adayını uyarmak istiyordu. 21 sayısının Louis için tehlikeli olduğunu söylüyor ve ömür boyu her ayın 21 ‘inde kralın yanında olmak istiyordu, onu ancak böyle koruyacaktı. Louis adamdan hoşlanmadı ve saraydan uzaklaştırdı. Adam giderken 21 sayısının onu öldüreceğini haykırdı.

Çok uzun yıllar geçti Devrim patladı. Kral ve Kraliçe kaçarken Varennes Ormanı’nda yakalandılar, tarih 21 Haziran 1792 ’ydi. 21 Eylül’de Devrim Konseyi, krallığı lağvedip, cumhuriyeti ilan etti ve 21 Ocak 1793’te ise Kral 16. Louis giyotinle idam edildi. Acaba 16. Louis ölürken 21 sayısının laneti veya garip rastlantısını fark etmiş ve o garip ziyaretçiyi hatırlamış mıydı? Peki o adam kimdi?

16. Louis Ölümü 21 Ocak 1973
16. Louis Ölümü 21 Ocak 1973

Kader de ikiz olabilir

28 Temmuz 1900’de İtalyan Kralı Umberto sporculara ödül vermek için Roma’dan Milano’ya giderken dinlenmek ve bir şeyler yemek amacıyla küçük bir kır lokantasının önünde arabasını durdurdu. Küçük lokantanın sahibi Kralı karşılamaya koştu ve işte o anda herkes şok geçirdi, çünkü lokantanın sahibi Kral Umberto’ya ikizi kadar benziyordu. Üstelik onun adı da Umberto’ydu. Fakat benzerlikler bununla sınırlı değildi. Her ikisi de aynı gün, 14 Mart 1844’te aynı kasabada doğmuşlardı, her ikisi de 22 Nisan 1868’de evlenmişlerdi ve her ikisinin de karılarının adı Margherita’ydı, her ikisinin de birer oğlu vardı ve her iki çocuğun adı Vittorio’ydu ve Kral Umberto’nun taç giydiği gün, lokantacı Umberto dükkanının açılışını yapmıştı. Bunca benzerlikten sonra Kral ve Umberto dost oldular.

1866’da savaşta Kral’ın Albay rütbesiyle orduya katıldığı gün Lokantacı Umberto askere alınmıştı, lokantacının çavuş olduğu gün ise Kral Alay Komutanı oldu. Kral Umberto çok etkilenerek bunun önemli bir olay olduğunu belirtti ve ayrılırken onunla tekrar görüşmek istediğini lokantacı ikizine söyledi.

Ertesi gün yardımcıları meclise gitmeye hazırlanırken Kral’a kötü bir haber getirdiler. Lokantacı Umberto silahla şakalaşan bir arkadaşının kaza kurşununa kurban giderek yaşamını yitirmişti. Kral çok üzüldü, cenazesine katılacağını söyledi. Fakat yolda bir suikastçının silahından çıkan ve kalbine isabet eden 2 kurşunla İtalya Kralı Lumberto kader ikizinin öldüğü gün yaşamını yitirdi. Aynı gün doğup aynı olayları yaşayan ve aynı gün yaşama veda eden bu iki kişinin kaderlerindeki benzerlik inanılır gibi değil.

İtalya Kralı Umberto Ölümü , Gazete Manşeti
İtalya Kralı Umberto Ölümü , Gazete Manşeti

Gökten Yağan İlginç Şeyler

1971 de Avustralya’da Sydney’de gökten altın sarısı yağmur yağdı. Yağmur damlaları yapış yapıştı ve değdikleri yeri boyuyordu. Sonradan buna bal arısı polenlerinin neden olduğu anlaşıldı.

3 Mart 1976’da ABD’nin Kentucy eyaletinde gökten taze et parçacıkları yağmaya başladı. İşin tuhafı gökte bulut yoktu. Uzmanlar bunların at eti parçaları olabileceğini söylediler, fakat tam bir açıklama yapılamadı.

25 Temmuz 1973’te ABD’de Albany’de saat 16,15‘te gökten yağan binlerce kağıt gerçek anlamda bir bilinmeyendi. Üçte ikisi beyaz olan kağıtlarda hiç anlaşılamayan garip formüller şekliler ve grafikler vardı. Hiçbir uzman bunların ne olduklarını anlayamadı. Kent iki günde ancak temizlendi.

Benzer Yazılar İçin:

1-Yaşanmış ilginç Tarihi Olaylar
2-İstanbul’daki Tarihi Ağaçlar ve Efsaneleri
3-İntihar Ettiren Yasaklanan Şarkı “Kasvetli Pazar”

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı