KORKU HİKAYELERİ

Yuki’nin Video Kamerası

Video Kamera Korku Hikayesi 18+

Video Kamera Korku Hikayesi, annesi öldükten sonra babasının bakamadığı için yakınına bıraktığı Yuki adlı küçük çocuğun yaşadığı tuhaf olaylar ile ilgili kısa korku hikayesidir. Japonya’da gerçekten yaşandığı öne sürülen bu video kamera korku hikayesi, +18 yaş üstü kişilerin okumasına uygundur. Küçük çocuklar veya paranormal gizemli olaylardan kötü şekilde etkilenebilecek kişilerin okumasına uygun değildir.

Geçenlerde bir akrabam vefat etti. Kadını hiç görmemiştim. 4 yaşında Yuki isminde bir kızı vardı. Babası kızı tek başına yetiştiremeyeceğini söylemiş ve teyzemden Yuki’ye bakmasını istemişti.

Teyzem Yuki’nin bakımını üstlendikten sonra kızın yalnız kalmaktan korktuğunu keşfetmişti. Sürekli teyzemin dibindeydi. Bu durum bir süre sonra problem oluşturmaya başlamıştı çünkü teyzem Yuki olmadan hiçbir yere gidemiyordu. Hatta teyzemin öz kızı bile Yuki’yi kıskanmaya başlamıştı.

Bir gün teyzem şehir dışına çıkması gerektiğini söyledi ve birkaç günlüğüne Yuki’ye bakıp bakamayacağımı sordu bana. Yalnız yaşadığım için hayatım tek düzeydi. Yuki ile beraber hayatıma da farklı bir soluk getirebilirim düşüncesiyle teklifini kabul ettim.

Yuki ve Oyuncak Ayısı

Teyzem şehir dışına çıkacağı gün kapımı çaldı ve bana Yuki’yi bıraktı. Ayrılmadan once Yuki’ye uslu durmasını ve bana iyi davranmasını tembihledi. Teyzem gittikten sonra Yuki ile konuşmaya çalıştım, birlikte oyunlar oynadık fakat kızın davranışları tuhaftı. Kolunun altında sıkıca kavradığı ve hiç yanında ayırmadığı oyuncak bir ayısı vardı. Birlikte geçen günlerimiz boyunca Yuki ne gülümsedi ne de konuştu. Tek yaptığı kenarda kösede oturup öylece duvara bakmaktı.

Onu neşelendirebilecek bir şey bulmaya çalışıyordum. Kendime yeni bir video kamera almıştım geçenlerde. Bu yüzden eski kameramı Yuki’ye verip onu neşelendirebilirim diye düşündüm. Kamerayı gördüğünde sevindi Yuki. Ona kameranın nasıl kullanıldığını anlattım. Ve sonrasında o da apartmanın her yerinde fotoğraf çekmeye başladı, Gördüğü her şeyin fotoğrafını çekiyordu, çok mutluydu Yuki.

Fotoğraf makinesini kullanmayı öğrendiği günün akşamı Yuki ile ilgilenmenin gerçekten zor olduğunu anladım. Ne zaman odayı terk edecek olsam hemen ağlamaya başlıyor ve bağırarak bana sesleniyordu. Bu yüzden yanından hiç ayrılamıyordum. Hatta banyoya bile benle beraber girmek istiyordu Yuki.

Yatma vakti geldiğinde Yuki’ye yatacağı odayı gösterdim. Her ne kadar benimle birlikte yatmak istediğini söylese de yatağında okuduğum birkaç öykü sonrası küçük Yuki uykuya dalmıştı. İşte o an oyuncak ayısında bir detay ilgimi çekti. Peluş ayının bir bacağı sanki yanmış gibi simsiyahtı. Geceyi küçük kız ile beraber geçirmeye karar verdim. Yuki’nin peluş ayısının bacağına ne olmuştu da bu hale gelmişti çok merak ediyordum…

Paranormal Olaylar Başlıyor

Gece tuhaf bir sese uyandım. Yuki’ye döndüğümde onda bir şeylerin ters gittiğini anladım hemen. Küçük kızın bedeni titriyor, dişleri birbirine çarpıyor ve yüzünden gamzelerine doğru gözyaşları akıyordu. Sıkıca sarılıp ne olduğunu sordum. “Yine bana baktı” dedi Yuki kekeleyerek. “Kim baktı?” diye sordum. Yuki cevap verdi “Siyah Kadın”…

Daha başka bir şey söylemedi küçük kız. Ona gördüğü şeyin hayal gücünün yarattığı bir şey olduğunu söyledim fakat titremeye devam ediyordu, çok korkmuştu. Tekrar yatağına yatırıp uyutmaya çalıştım Yuki’yi fakat ancak uzun bir sure uğraştıktan sonra uyuyabilmişti küçük kız.

Ertesi gün her şey normale dönmüştü. Geçen zaman içinde Yuki çoğunlukla kameram ile oynuyordu, gördüğü şeylerin fotoğrafını çekiyordu. Ayrılık vakti geldiğinde kameramı ona verebileceğimi söyledim. Çok mutlu olmuştu bunu duyduğuna, sarıldı hemen. Konuşmamasına rağmen büyük bir sevinç duyduğunu hissedebiliyordum.

Yuki Eve Dönüyor

Yuki’yi götürüp teyzeme emanet ettim. Yuki’ye baktığım için teşekkür etti teyzem ve çay içmek için eve davet etti. Bir sure mutfakta muhabbet ettik. “Zavallı şey dedi teyzem Yuki’yi kastederek ve devam etti “Annesi öldüğünden beri bir kelime bile konuşmadı”.Merak ettiğim için sordum “Yuki’nin annesi nasıl vefat etti?” Teyzemin yüzü bembeyaz kesildi birden, “Bir yangında hayatını kaybetti.” Ona yangının nasıl çıktığını sordum. Gönülsüzce anlatmaya başladı ve ben de dinledim.

Küçük kızın annesinin çok üzücü bir hikayesi vardı. Ayrıca dediğine gore Yuki’nin annesi, psikolojik sorunları olan bir kadındı. Olay gecesi üzerine benzin döküp kendi kendini yakarak intihar ettiğini söylediğinde irkildim. Bir insan nasıl olurdu da canlı canlı kendini yakabilirdi, ne korkunçtu. Anlatmaya devam etti teyzem: “Yuki’nin babası gerçeği kimseye söylememe kararı aldı ve herkese yangının bir kazadan ötürü meydana geldiğini söyledi. Sadece yakın hısım, akrabanın çağrıldığı mütevazi bir cenaze töreni ile defnedildi Yuki’nin annesi. Olay anında Yuki evde değildi, hatta annesinin öldüğünden bile haberi yoktu. Annesinin uzun bir tatile çıktığını söyledik ona çünkü gerçeği söyleyebilecek yürek yoktu hiçbirimizde…”

Yuki’den Bana Kalan Tek Şey… Kamera

Birkaç gün sonra annesi gibi Yuki’nin de bu dünyadan göç ettiğini öğrendim. Söylenenlere göre teyzem, Yuki’nin korkularını yenmesi ve karakterini şekillendirebilmesi için küçük kızı tek başına kendi odasında yatmaya zorlamış. Çocuk çığlıklar atıp ağlamış fakat fayda etmemiş. Ayrıca teyzem kızın odasının kapısını da kitlemiş ki Yuki odadan dışarı çıkamasın. Sabah olduğunda Yuki yatağının üzerinde hareketsiz bir şekilde yatıyor olarak bulunmuş. Ne yazık ki zavallı kız o gece can vermiş.

O gece ne olup bittiği hala kimse tarafından bilinmiyor. Gizemli ölümü araştıran memurlar ölüm nedenini bulamamıştır. Yuki’nin bedeni üzerinde nasıl öldüğüne dair hiçbir iz yoktur. Ölümün geldiği gece öncesi hiçbir sağlık sorunu bulunmayan küçük kız gizemli ve açıklanamayan bir şekilde vefat etmiştir.

Cenaze sonrası tekrar teyzemin evine gittim. Herkes çok üzgündü. Teyzem Yuki’yi hatırlayabilmem için ona verdiğim kamerayı getirip bana verdi. Yuki’yi hatırlayabileceğim bir sürü fotoğrafla dolu bir kamera…

Eve döndüğümde kamerayı açtım, hafıza kartı Yuki’nin çektiği fotoğraflar yüzünden dolmuştu. Çektiği fotoğraflara bakarken göz yaşlarıma engel olamadım. Kameranın içinde apartmanım, teyzem, köpekler, oyuncaklar ile ilgili küçük kızın çektiği birçok fotoğraf vardı. Fakat son fotoğrafa geldiğimde tüylerim diken diken oldu. Ellerim titriyordu, çığlık atmak istedim ama yapamadım. Fotoğrafın üzerindeki saat ve tarihten fotoğrafın Yuki’nin öldüğü gece çekildiği anlaşılıyordu. Ne yazık ki bu fotoğraf küçük kızın çektiği son fotoğraftı…

Video Kamera Korku Hikayesi
Video Kamera Korku Hikayesi

Video Kamera Korku Hikayesi ‘ni beğendiyseniz benzer diğer kısa korku hikayeleri ile ilgili yazılarıma aşağıdaki linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

1-Korku Seansı Filminin Lanetli Bebeği Annabelle ‘in Gerçek Öyküsü
2-Teşekkür Ederim Babacığım Korku Hikayesi 18+
3-Cep Telefonu Korku Hikayesi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı