MÜZİK DÜNYASI

Şubat 2000 -Death -Chuck Schuldiner Röportajı

Chuck Schuldiner Röportajı

Yaşadığın onca şeyden sonra senle konuşmak çok güzel. Yaşadığın şeyleri bilmeyenler adına soruyorum, tam olarak ne oldu?

(Chuck Schuldiner Röportajı)
Öncelikle, Mayıs ayında bana beyin kanseri teşhisi konuldu. 1,5 ay önce, New York’ta 6 haftalık radyoterapi programını tamamladım. Yaklaşık 2 hafta önce oraya tekrar gittim kontrol için. Bir kere daha MR ve benzeri şeyler görmek istediler. Sonra Aralıkta tekrar doktorlarıma görünüp biraz daha ışın tedavisi alacağım. Şu an tüm bu şeyler sadece büyük bir bekleyiş. Tüm bu radyasyon (ışın) tedavisinin işe yaraması aylar alıyor. İçeri girip ışın tedavisini alıyorsun ve hemen iyileşeceğini düşünüyorsun ama tüm bu tedavilerin etkileri aylar sonra ortaya çıkıyor. Bu yüzden tek yapabileceğim beklemek. Neler olup bitiyor tam olarak anlayamıyorum. Şu ana kadar, doktorlar tedavinin gidişatından memnun. Kesinlikle çok iyimserler, kendimi şanslı hissediyorum. Arkadaşlarım, ailem ve dünyanın her yerinden insanlar bana destek oluyor. Bu inanılmaz, gerçekten öyle.

Öyleyse tümörün tamamen yok olması biraz daha zaman alacak?

Aynen, tüm bu bekleme işleri berbat… Her ne kadar doktorlar iyimser de olsalar bence sürecin en zor kısmı beklemek, gerçekten. Amerika’daki en iyi doktorlara görünüyorum. Ayrıca orda şifalı bitkiler konusunda uzman bir kişiye de gidiyorum, her şey son teknoloji. Yani dünya üzerinde birinin alabileceği en iyi tedaviyi alıyorum. Artık yapabileceğim tek şey bekleyip zaman öldürmek Florida’da. Ayrıca gelecek albüm üzerinde uğraşıyorum. Aslında hasta olduğumdan bu yana uğraşıyorum. Olabildiğince her şeyi normal bir şekilde gerçekleştirmeye çalışıyorum… barbekü yapmak, arkadaşlarla vakit geçirmek, şarkı yazmak, kedi ve köpeklerimi beslemek, gerçekten tüm yapabildiğim bu.

Chuck Schuldiner Röportajı Çeviri devam ediyor…

Ocak 2013 -Death – C. Schuldiner Röportajı – Death Hakkında.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı